Tipy pre krásnu pleť

0 10

Krásna a bezchybná pleť je ozdobou každej ženy. Ako sa k nej dopracovať a viac neriešiť mastnú či naopak suchú pokožku? Ponúkame vám súbor tipov a rád, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to, čo chcete.

Identifikujte problém

Zaručený recept na problémy s pleťou neexistuje. Preto je dobré poradiť sa s odborníkom skôr, ako na pleť čokoľvek aplikujete. Každá žena má totiž individuálne predpoklady a tendencie k istému typu pleti. Do hry však vstupujú aj momenty ako stres, životospráva či používané kozmetické pomôcky. Spoľahlivo identifikujte najskôr problém a jeho riešeniu venujte čas až následne.

Krásna pleť
Krásna pleť

Hydratujte zvnútra

Pravidelný a dostatočný pitný režim blahodarne pôsobí na celý organizmus, pleť nevynímajúc. Ak pijeme málo, naša pleť ostáva dehydratovaná a môže dochádzať k upchávaniu pórov a zápalov. Preto sa odporúča, samozrejme v závislosti na okolitej teplote a fyzickej aktivite, vypiť v priemere asi 3 litre vody denne – najmä čistej, no do pitného režimu môžete zarátať aj čaje a polievky, v menšej miere tiež minerálne vody. Nie však napríklad kávu, tá odvodňuje. Pite aj vtedy, keď necítite smäd – to už obvykle hasíte situáciu.

Ste to čo jete

Na stave pleti sa prejavuje aj to, čo zjete. Preto by ste mali mať vyvážený prísun nutrične bohatej stravy, aby sa do tela dostali všetky potrebné vitamíny a minerály. Pleti prospieva zinok z listovej zeleniny, orechov a mäsa, vitamín A z mrkvy, masla, brokolice, vajíčok či broskýň a tiež vitamín B z ovsených vločiek, ryže alebo strukovín. Toto je všeobecná rada, ktorá pomôže snáď každému, bez ohľadu na vek  a zdravotný stav.

Pohybom ku zdraviu

Pleti prospieva aj telesná aktivita, najmä tá na čerstvom vzduchu. Nemusí pritom ísť o prekonávanie limitov a lámanie rekordov. Aj ľahká turistika, beh či bicyklovanie je lepšie ako nič. Tieto aktivity prispejú k prekrveniu celého organizmu, ak ich navyše budete vykonávať za slnečného počasia, pomôžete doplneniu vitamínu B.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.