Tipy na modernizáciu malých bytov

0 22

Modernizácia nehnuteľnosti je po čase nevyhnutná, či už bývame na byte, alebo v rodinnom dome. Ak bývate v menšom byte, musíte si dvakrát premyslieť, čo do interiéru kúpite. Musí vám to tam pasovať nielen štýlovo, ale najmä veľkostne.

Na internete nájdete množstvo článkov, ako zariadiť malý byt. Ako ho ale modernizovať a na ktoré veci sa zamerať?

Svetlý odtieň podlahy

Ak plánujete modernizovať interiér a chceli by ste meniť aj podlahu, odporúčame vám skôr siahnuť po svetlom odtieni podlahy. Medzi najkvalitnejšie podlahové krytiny patria drevené podlahy. Sú však náročnejšie na údržbu a rozhodne ich neoceníte, ak máte malé deti.

Ak sa vám ale páči dekor dreva, odporúčame vám objednávať vinylové podlahy. Vybrať si môžete z rôznych farieb a dekorov a na prvý pohľad tieto podlahy ani nerozoznáte od drevených podláh.

Ak máte malý byt a plánujete aj výmenu podlahy, odporúčame vám ale vyberať skôr svetlejší odtieň podlahy. Miestnosť opticky zväčší a zároveň presvetlí. Aby ste miestnosti ešte viac zväčšili, podlahu pokladajte jedným smerom v celom byte. Miestnosti budú opticky prepojené, čím budete mať pocit, že izby budú väčšie.

Svetlé (biele) steny

Ak máte menší byt, neodporúčame vám maľovať steny vo výrazných farbách. Miestnosti by vyzerali menšie, tmavšie a necítili by ste sa v nich až tak príjemne ako v presvetlených izbách s bielymi stenami. Ak chcete tmavšiu farbu ako bielu, odporúčame slonovinovú, alebo svetlú sivú.

Ak už ste si objednávali svetlé nové podlahy v Bratislave, neodporúčame vám zbytočne maľovať steny na tmavšie. Odporúčame kombinovať prírodné svetlé odtiene. Miestnosti budú svetlejšie, čo oceníte počas daždivých dní, na jeseň, či cez zimu.

Minimalistické dekorácie

Pri modernizácii budete pravdepodobne meniť aj dekorácie. V obývačke odporúčame vymeniť staré sošky a vázy za nové modernejšie vázy v minimalistickom prevedení (v zaujímavých geometrických tvaroch) a pôvodné koberce vymeniť za nové jednoduché koberce (k posteli, do detských izieb, či do obývačky pod konferenčný stolík). V obývačke oceníte slamený košík, do ktorého budete dávať deky, prehozy, či momentálne nepoužívané dekoračné vankúše.

Zdroj obrázka:

Autor: terekhov igor / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.