Toto sú 4 typy slnečných okuliarov, ktoré nikdy nevyjdu z módy

0 101

Módne trendy sa neustále menia. Veľa dizajnových prvkov však len na určitý čas zmizne a potom sa opäť vráti. Tak je to aj s okuliarmi. Niektoré druhy boli navrhnuté kreatívnymi dizajnérmi už pred niekoľkými desiatkami rokov, ale v súčasnosti sú opäť trendy.

Určite ste si všimli, že napr. “oversized” okuliare začali byť naozaj nadrozmerné, a preto sa niektorí dizajnéri rozhodli zmeniť tento trend a vrátiť sa ku klasike 90. rokoch – maličkým a úzkym rámom. Nepatríte však do skupiny fashion maniačiek, ktoré si kupujú nové bríle každé 4 mesiace? Radšej investujete do kvality? Ak si chcete zadovážiť okuliare, ktoré sú neutrálne a nikdy nevyjdu z módy, máme pre vás 5 tipov.

Tieto okuliare milovala aj samotná Marilyn Monroe

“Mačacie oči“ (cat-eye okuliare) sú v posledných rokoch obľúbeným módnym doplnkom. Zbožňujú ich celebrity ako Jessica Alba, Dita Von Teese, Nicole Richie alebo Katy Perry .

Mačacie oči však nie sú žiadnou novinkou. Boli navrhnuté totiž už v 50. rokoch a predvádzali sa v nich svetové ikony ako Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor i Marilyn Monroe.

Prečo ženy jednoducho milujú tieto okuliare?

Tento druh vám dokonale predĺži vašu tvár a zároveň zvýrazní vaše lícne kosti. Ak si vyberiete extravagantnejší kúsok, odvediete pozornosť napr. od väčšieho nosa alebo širokého čela.

Fendi FF 0242/S 000 – zdroj Duos

Pilotky nie sú iba pre pilotov

Možno tomu nebudete veriť, ale populárne pilotky boli navrhnuté dizajnérmi už v 30. rokoch v USA. Pôvodne boli navrhnuté pre pilotov, aby ochránili ich oči vo vysokých nadmorských výškach.

Prvé pilotky boli navrhnuté spoločnosťou Ray-Ban, aj keď v tom čase firma pôsobila pod iným menom. V súčasnosti nájdete pilotky pod rôznymi značkami. Zároveň ich nájdete v rôznych farbách a vyhotoveniach.

Pilotky sú jednoducho klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Vedia to aj slávne celebrity ako Jennifer Lopez, Shakira, Jennifer Aniston, Usher, Brad Pitt, Tom Cruise a mnoho iných.

Cartier CT0037S 003 – zdroj Duos

Zároveň sa hodia takmer každému typu čŕt tváre. Či už máte okrúhlu, hranatú i okrúhlu tvár, tieto pilotky sú pre vás skvelou voľbou.

Štýl “oversized” vám dodá šmrnc

Rozmýšľate, či sú nadrozmerné alebo oversized okuliare stále IN pri súčasnom trende drobných rámov? Určite áno. Hoci sa nosili už v 60. rokoch, tento módny trend pretrváva do dnešných dní. A je úplne jedno, či si zvolíte hranaté alebo okrúhle rámy.

Obľúbené hviezdy strieborného plátna nevyužívajú tieto okuliare len ako fashion prvok. Často sa za nimi skrývajú pred neodbytnými novinármi, ktorí ich sledujú na každom kroku.

Ak máte oválne alebo okrúhle črty tváre, určite siahnite po tomto type.

Gucci GG 0106S 001 – zdroj DUOS.sk

Lenonky z obdobia hippies obzvlášnia váš outfit

Tento štýlový rám taktiež považujeme za nesmrteľný. Zviditeľnili ho hviezdy ako John Lennon, Ozzy Osbourne alebo Andy Warhol pred niekoľkými desiatkami rokov a stále ho obľubujú ľudia po celom svete. Ak chcete do svojho outfitu primiešať trošku retra a pohodovej nálady, tento štýl je pre vás správna voľba.

Tieto štýlovky si nejedenkrát nasadili celebrity ako Lady Gaga, Beyonce, Mary Olsen i líderka skupiny Pussycat Dolls – Nicole Scherzinger.

Okrúhle okuliare sú štýlovým doplnkom, ktorý sa však nehodí každému. Vyhýbať by sa im mali ľudia, ktorí majú okrúhlu tvár.

DITA BELIEVER A – zdroj Duos

Pevne veríme, že sme vám pri výbere aspoň trochu pomohli. Ak si už naozaj nebudete vedieť pri výbere slnečných okuliarov poradiť, zavolajte si na pomoc vašu kamarátku. Tá vám určite rada pomôže.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.