Trápi vás bolesť chrbta? Skoncujte s ňou čo najskôr

0 34

Máte sedavé zamestnanie, resp. pracujete fyzicky a trápia vás silné bolesti v oblasti chrbtice? Skôr, ako si začnete hľadať lekára – fyzioterapeuta, zmeňte niektoré návyky, ktoré vám spôsobujú tieto bolesti a uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.

Bolesť chrbta
Bolesť chrbta

Pravidelne cvičte

Nemusíte cvičiť s ťažkými činkami a na veľkých posilňovacích strojoch. Aj obyčajné základy jógy a pilatesu vám pomôžu precvičiť svalstvo na chrbte a ochrániť ho tak pred silnými bolesťami. Skúste si vždy po práci rozprestrieť karimatku, obliecť sa do športového oblečenia a zacvičiť si na stacionárnom bicykli, či vyskúšať si jógu alebo pilates. Uvidíte, že bolesti ustúpia.

Kúpte si ergonomické pomôcky

Ak pracujete v kancelárii, resp. veľa času trávite za počítačom, určite oceníte výškovo nastaviteľný stôl. Ten vašu chrbticu drží pekne vystretú a bráni vám hrbiť sa. Takýto výškovo nastaviteľný stôl si nastavíte presne podľa vašej výšky. Pracovná doska bude v takej výške, aby ste sa k nej nemuseli hrbiť. Takýto stôl oceníte, ak máte malé deti a nechcete im každý rok kupovať nový písací stôl.

Začnite už od útleho veku

Odporúčame vám v obchodoch zameraných na ergonómiu pozerať nové stolíky pre deti v kategórii detských rastúcich stolov. Vaše dieťa tak bude mať po celé tie roky jeden stôl, ktorého výšku prispôsobíte výške vášho dieťaťa.

Chodievajte na prechádzky

Pravidelný pohyb vám nielenže pomôže spevniť vaše boky, stehná a zadok, pomôže vám aj pri bolestiach chrbtice. Vyskúšajte nordic walking a uvidíte, že sa vám tento šport zapáči. Prechádzky v prírode a ľahšia turistika pomáhajú pri bolestiach chrbtice viac ako nebezpečné tabletky proti bolesti.

Ak vás v poslednej dobe trápi bolesť chrbtice, držte sa týchto rád a uvidíte, že vás už nič nebude bolieť. Pravidelný pohyb, správne držanie tela a ergonomické pomôcky sú „kamaráti“ vašej zdravej chrbtice.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.