Máte malú obývačku? Poradíme vám, ako ju zariadiť

0 219

Ak vlastníte menší byt, určite sa snažíte nájsť inšpirácie na internete, ako si jednotlivé miestnosti zariaďovať a ako tento malý priestor kúpou vhodných dekorácií a nábytku aspoň trošku opticky zväčšiť.

Obývačka
Obývačka

Ak vás trápi veľkosť vašej obývačky a máte obavy, že to, čo tam chcete, sa vám tam nezmestí, zastavte sa na chvíľu a prečítajte si naše praktické rady, ktorými sa riadili mnohé rodiny.

Biele (bledé) steny

Aj keď sa vám to moc nepozdáva, práve biele steny vám pomôžu menšiu obývačku opticky zväčšiť. Vyhýbajte sa červenej, čiernej, fialovej, ale i hnedej farbe a skôr si steny omaľujte klasicky na bielo, žlto, zeleno. Odporúčame vám dve protichodné steny namaľovať nazeleno a dve na bielo. Obývačka tak bude vyzerať veľmi pekne a navyše, nebude všetko biele.

Vyberajte si rohovú sedačku

Do menších obývačiek vám odporúčame vyberať tmavšie rohové sedačky. Budú ladiť k bledším stenám a navyše vám poskytnú toľko priestoru na sedenie, koľko potrebujete, a to bez toho, aby vám v miestnosti zaberali príliš veľa miesta. Tmavšiu farbu oceníte aj vtedy, ak máte malé dieťa/ deti. Takúto sedačku zosvetlíte správnou kombináciou vzorovaných dekoratívnych vankúšov a príjemných diek, ktoré navyše chránia povrch sedačky.

Farba obývacej steny nesmie splývať s podlahou

Ak neplánujete meniť podlahu, tak v tom prípade prispôsobujte farebné prevedenie nábytku farebnému prevedeniu podlahy. Farba nábytku nesmie byť totožná s farbou podlahy. Všetko by sa vám zlievalo do jedného a nepôsobilo by to príliš atraktívne. Obývaciu stenu nedávajte v žiadnom prípade priamo k stene. Nechávajte medzeru minimálne päť centimetrov, ideálne desať.

Na začiatok vám odporúčame pozerať nábytok online v ponuke jednotlivých e-shopov, ale ak má daný e-shop aj kamennú predajňu, navštívte ju. Je lepšie, keď si nábytok pozriete osobne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.