3 miesta, na ktorých sa najčastejšie objavuje pleseň

0 41

Ani jedna z vás nebude určite rada, ak sa vám v domácnosti objaví pleseň. Pleseň vzniká práve na tých miestach, ktoré sú málo vetrané a vyskytuje sa tam vysoká vlhkosť. Viete ale kde sa pleseň objavuje najčastejšie? Najčastejšie sa pleseň objavuje na týchto miestach.

Pleseň
Pleseň

1. V kúpeľni medzi dlaždičkami

Kúpeľňa je miestnosť, kde sa sprchujeme, kúpeme a práve v nej je najviac vlhkosti. Ak kúpeľňu pravidelne nevetráte, môže sa vám v priestoroch medzi dlaždičkami objaviť pleseň. Nájsť ju môžete aj v tesnení vane, preto vám odporúčame vždy po sprchovaní a kúpaní priestor nielenže vyvetrať, ale aj poriadne vyutierať – konkrétne mokré dlaždičky a škáry. Ak plánujete v blízkej dobe rekonštruovať kúpeľňu, myslite na hydroizoláciu kúpeľne. Hydroizolácia je pre panelák, ale i pre rodinný dom veľmi dôležitá, preto ak staviate dom, nezabudnite na hydroizoláciu strechy.

2. Na stenách za nábytkom

Ak máte nábytok doslova nalepený ku stene, pozrite sa, či nemáte na stenách pleseň. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám v týchto miestach môže objaviť, preto nepodceňujte situáciu a nechajte steny „dýchať“. Odporúčame vám dávať nábytok minimálne päť centimetrov od steny. Nielenže môžete za nábytkom utrieť prach, ale predídete tak vzniku agresívnych plesní.

3. V lodžii/ na balkóne

Ak bývate v paneláku a vlastníte aj lodžiu/ balkón, pri umývaní podlahy si všimnite, či sa tam náhodou nevyskytuje pleseň. Otvorené balkóny sú vystavené dažďu, vetru a môže sa stať, že ak podceníte hydroizoláciu vášho balkóna, môže sa vám tam objaviť pleseň.

Ak sa chcete raz a navždy zbaviť plesne, odporúčame vám čajovníkový olej, bielidlo, čistý lieh, poprípade prípravok proti plesniam z drogérie. Pomôcť vám môže aj sóda bikarbóna. Kontrolujte si pravidelne tieto miesta a predíďte tak vzniku plesní. S plesňou sa neradno zahrávať!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.