Trápi vás nadváha? Vďaka týmto radám schudnete

0 42

Vaša váha išla v poslednom období rapídne hore a máte obavy, že cez sviatky ešte viac priberiete? Nechcete stráviť celý január v posilňovni a ste odhodlaná spraviť niečo pre svoje zdravie? Ak áno, inšpirujte sa našimi radami. Vďaka nim schudnete a cez sviatky nepriberiete ani gram.

Chudnutie
Chudnutie

Odmietajte sladkosti

Aj keď na Vianoce je všade plno koláčov, odmietajte ich. Namiesto sladkého koláča si dajte čerstvé ovocie, poprípade si pripravte ovocný šalát, ktorý zaženie chuť na sladké a ešte bude mať aj veľa vitamínov. Odporúčame vám konzumáciu kivi, pomarančov, ale najmä grapefruitov, ktoré majú najviac vitamínu C a je vedecky dokázané, že zlepšujú náladu. Odmietajte sladkosti a nahraďte ich zdravšou alternatívou. Novinkou na trhu je aj mrazom sušené ovocie. Ak nemáte váhu, zistite si, kto vo vašom okolí zabezpečuje predaj kvalitných váh. Kúpte si jednu takúto váhu a budete sa môcť kedykoľvek odvážiť.

Zabudnite na alkohol

Ak chcete schudnúť, musíte na nejaký čas obmedziť príjem alkoholu a kávy. Najlepšie však, keď sa alkoholu a kávy úplne vzdáte. Zdravou alternatívou kofeínových nápojov je zelený čaj. Doprajte si šálku tohto chutného čaju každý deň a nielenže vám pomôže schudnúť, poskytne vám zdravú náhradu za energetické nápoje a kávu. Odporúčame vám presedlať z kofoly, kávy a energetických nápojov na sypané čaje. Priamo v obchodoch vám na obchodné váhy nasypú množstvo, ktoré si prajete, odvážia vám ho a zabalia. Sypané čaje sú oveľa kvalitnejšie a niektoré z nich sú dokonca vhodné práve pri chudnutí.

Hýbte sa

Zima je síce lenivé obdobie najmä pre tie ženy, ktoré sa nevenujú zimným športom. Klasickým prechádzkam a nenáročným turistikám by ste sa nemali vyhýbať, ak chcete schudnúť. Pre telo je dôležité, aby bolo neustále v pohybe. Práve pravidelný pohyb vám pomôže zbaviť sa nadbytočných kíl. Vyskúšajte napríklad nordic walking.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.