Viete ako sa správne starať o práčku?

0 32

Sú súčasťou každej kúpeľne a pomáhajú nám odstraňovať špinu a škvrny z oblečenia, ktoré nosíme. Aj keď kedysi nebol výber práčok taký bohatý, ako je teraz, aj tých pár práčok, ktoré boli na trhu, bolo kvalitných a mnohým rodinám vydržali aj dve desaťročia.

Viete ale, ako sa správne starať o práčku, aby vám slúžila ešte veľa rokov?

Práčku neprepĺňajte oblečením

Veľkým problémom môže byť aj zbytočne veľké množstvo špinavého prádla v bubne. Dávajte pozor, aby ste dodržiavali maximálnu hmotnosť prádla v bubne, aby ste si zbytočne nepoškodili práčku, čiže bubon, ale aj čerpadlo do práčky.

Okrem toho správne kombinujte prádlo. Dávajte pozor na kombináciu vhodných farieb a samozrejme aj kombináciu vhodných materiálov.

Vyberajte a čistite zásobník na pracie prášky

Vždy po každom opratí vyberajte zásobník na pracie prášky. Dávajte pozor, aby vám v ňom nezostávali zvyšky prachu a aviváže. Vždy tieto zvyšky odstráňte (vypláchnite čistou vodou).

Po vypláchnutí čistou vodou zásobník dôkladne povytierajte švédskymi utierkami aj zvnútra, aj zvonka. V zásobníkoch by sa inak mohla rozmnožiť pleseň.

Z vlastných skúseností vám odporúčame tieto zásobníky nechávať doschnúť na parapetách okien, na slnku. Takto budete mať istotu, že zásobník dôkladne vyschne a vy ho budete môcť vrátiť na pôvodné miesto. Keď sa vám prepáli ohrievacie teleso do práčky, budete potrebovať nové. Ak sa vám ale znehodnotí zásobník, bude ťažšie dostať sa k náhradnému. Ak sa vám znehodnotí ohrievacie teleso, môžete si kúpiť zlacnené ohrievacie teleso do práčky v náhradných dieloch a práčka vám bude opäť fungovať.

Utieranie tesnení práčky a čistenie bubna

Ak chcete, aby vám práčka vydržala dlhé roky, okrem čistenia zásobníka, nezabúdajte vždy po každom praní dôkladne vyutierať tesnenia práčky a vonkajšok bubna. Ak treba, utierajte aj vnútro bubna. Takto zabránite hrdzaveniu bubna a rozmnoženiu plesní v tesneniach.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.