Výber sedacej súpravy rozhodne nepodceňujte

0 32

Ak už vaša sedacia súprava dosluhuje a pomaličky plánujete poškuľovať po druhej, mali by ste si najprv ujasniť nasledujúce veci. Mali by ste si ujasniť, koľko ste ochotní zaplatiť za sedačku. Mali by ste vedieť, aké rozmery má sedacia súprava a mali by ste si určiť štýl sedačky tak, aby ste potom trištvrte nábytku v obývačke nemuseli vyhadzovať a prispôsobovať sedačke. Výber sedacej súpravy by ste nemali rozhodne podceňovať.

Sedačka v tvare U
Sedačka v tvare U

Rozmer miestnosti

Ešte predtým, ako pôjdete do predajne so sedačkami, dôkladne si premerajte celú miestnosť aj nábytok v nej, aby ste vedeli, akú sedačku kúpiť. Môže sa vám síce páčiť majestátna účková sedačka, rozmerovo vám ale sedieť nemusí. Každá obývacia izba je totiž iná a sedačka, ktorú by ste chceli, sa vám tam jednoducho nemusí zmestiť.

Materiál

Pri výbere sa sústreďte aj na materiál. Máte možnosť si vybrať buď z klasických látkových, alebo kožených sedačiek. Materiálovo vám môže skôr vyhovovať klasická látka, ale kožené sedačky sú jednoducho TOP. Do moderne zariadených minimalistických obývačiek dokonale zapadnú. Materiál musí byť po konštrukcii to druhé najdôležitejšie, čo by ste si mali všímať.

Zaujať vás ale môže stabilná pohovka Chesterfield, ktorá pripomína starožitné sedacie súpravy potiahnuté brokátom a zdobené rôznymi dekoráciami.

Výber sedacej súpravy a ani výber kresiel vôbec neunáhlite. Radšej si prejdite viaceré nábytkárstva a porovnávajte. Nielen ceny, ale najmä rozmery, kvalitu materiálu a kvalitu konštrukcie.

Pohovka Chesterfield
Pohovka Chesterfield
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.