Trápia vás letné horúčavy a nemôžete spávať? Aj v tomto môže byť problém

0 28

Horúce letné dni vedia potrápiť nielen zvieratá, ale aj ľudí. Najmä tí starší znášajú letné horúčavy cez deň aj počas noci horšie ako tí mladší. Čo je príčina vašej nespavosti a dá sa s tým niečo robiť aj napriek tomu, že teploty výrazne neklesajú?

Nevyvetraná spálňa

Keď chceme vzduch ochladiť, neváhame a otvárame okná. Cez horúce letné dni, ale aj noci takéto vetranie nemá zmysel. Namiesto toho, aby ste vyvetrali, priestor ešte viac zohrejete. Odporúčame vám vetrať vždy skoro ráno, keď nie je slnko ešte tak vysoko, poprípade po daždi. Konkréte po daždi môžete vetrať koľko len chcete a do interiéru vám nevbehne žiaden hmyz.

Bavlnené posteľné obliečky
Na vine môžu byť aj nevhodné obliečky

Nevhodné obliečky

Ste prekvapení? Aj obliečky môžu byť totižto príčinou vašej nespavosti. Kúsavé, na dotyk nepríjemné obliečky dráždia jemnú pokožku a práve preto vám odporúčame vymeniť nevhodné obliečky za lepšie kvalitnejšie obliečky – najlepšie za obliečky z pravej bavlny.

Ak máte malé bábätko, o to viac by ste mali myslieť na to, že pokožka malého dieťatka je citlivejšia. Sústreďujte sa skôr na kvalitnejšie obliečky do postieľky s peknými detskými motívmi.

Hrubé paplóny

Okrem výmeny obliečok vám odporúčame odložiť si hrubý paplón a nahradiť ho buď dekou, alebo tenším paplónom. Cez leto sa aj tak viac odkopávame a bolo by zbytočné, keby ste sa potili pod hrubočizným paplónom.

Hrubé pyžamá

Pokožka potrebuje cez horúce letné noci dýchať, preto si namiesto hrubého pyžama kúpte kratšie, alebo použite staršie voľnejšie bavlnené krátke tričko a vzdušné kraťasy. Samozrejme, že zúžitkovať môžete aj nočnú košeľu. Komu však býva zima a bojí sa, že ohrozí svoje močové cesty, môže si dať pokojne pyžamové nohavice.

V žiadnom prípade si ale nedávajte hrubé pyžamo, ktoré nosievate, keď je chladnejšie. Nezaspali by ste, respektíve každú chvíľu by ste sa budili na to, aké vám je teplo.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.