Výškové práce, ktorým sa po príchode jari nevyhnete

0 13

Ak žijete v rodinnom dome, prácam na záhradke sa po konci zimy určite nevyhnete. Niektoré činnosti sú však veľmi dôležité a nejednajú sa ani tak o samotnú záhradu, ako o váš rodinný dom. Jedná sa o výškové práce, ktoré bez pomoci potrebnej techniky jednoducho nezvládnete.

Ktorým výškovým prácam sa ale po príchode jari nevyhnete?

Natieranie striech

Po roztopení snehovej pokrývky je potrebné zrealizovať natieranie celých striech. Každý majiteľ rodinného domu by mal podniknúť potrebné opatrenia, ktoré zabránia znehodnocovaniu strechy. Medzi ne patrí aj natieranie strechy. Natieranie striech je veľmi dôležité pre zachovanie kvality strešnej krytiny, ale aj samotnej konštrukcie.

Aplikáciou farieb pre daný typ konštrukcie chránite strechu pred biologickými, fyzikálno- chemickými, mechanickými, ale aj fyzikálnymi vplyvmi.

Natieranie striech ale bez kvalitnej farby a potrebnej techniky nezvládnete. Existuje však možnosť, ako sa postarať o strechu, ale zároveň na ňu nevyjsť. Stačí si najať firmu, ktorá sa vám o vašu strechu postará.

Najväčšími nepriateľmi strešnej krytiny sú huby, riasy, korózia, plesne, veľký tlak, ale aj teplota, vlhkosť, či UV žiarenie. Aj oni môžu znehodnotiť vašu strechu.

Čistenie fasády

Sadze, ale aj zadymené ovzdušie na dedinách znehodnocuje fasády. Odporúčame vám preto vždy po skončení zimy zabezpečiť dôkladné čistenie fasády. Na čistenie fasády ale potrebujete kvalitnú výškovú techniku. Aby ste sa ale vyhli kupovaniu tejto techniky, odporúčame vám najať si firmu na čistenie fasády. Tieto práce je potrebné robiť s pomocou horolezeckej techniky, lanovej techniky, vysokozdvižných plošín a tie majú len firmy, ktoré sa špecializujú na čistenie fasád.

Na čistenie používajú vysokotlakové zariadenie, ktoré vyčistí aj tie najväčšie nečistoty. Po čistení je potrebné realizovať natieranie fasády (penetračný náter).

Zdroj obrázka:

Autor: Frank Oppermann / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.