Vytvorte si systém v šatníku podľa Carrie Bradshaw

0 51

Predstavovať obľúbenú seriálovú hrdinku zo seriálu Sex v meste vám asi nemusíme. Stvárnila ju obľúbená herečka Sarah Jessica Parker, ktorú táto úloha dá sa povedať, že preslávila. Táto seriálová postava mala velikánsky šatník, kde každá jedna vec, vrátane topánok, mala svoje miesto.

Ak po takomto šatníku túžite aj vy, je potrebné vytvoriť si určitý systém skladovania oblečenia. Takto si nájdete svoj obľúbený kúsok okamžite a nestrávite zbytočne dlhý čas hľadaním obľúbeného oblečenia.

Krčivé oblečenie na vešiak

Súčasťou vašej šatníkovej skrine by mala byť bezpochyby aj časť na vešanie. Väčšina žien však nevyužíva túto časť na to, čo treba a prepĺňa si ju oblečením, ktoré vydrží byť aj zložené.

Do časti na vešanie dávajte výhradne len oblečenie, ktoré je krčivého materiálu, najmä však blúzky, saká, šaty, dlhé kardigány, elegantné sukne a košele. V žiadnom prípade tam nevešajte trenčkoty, kabáty, prechodné bundy. Zaberú vám príliš veľa miesta. Tie skôr umiestňujte do vstavaných skríň v predsieni. Bundy neaktuálnej sezóny poskladajte a vložte do vrchných nadstavcov vstavaných skríň.

Pre istotu si kúpte nové vešiaky. Takto budete mať istotu, že každé oblečenie, ktoré potrebuje byť zavesené, bude mať vlastný vešiak. Nové vešiaky musia byť kvalitné, z pevného materiálu.

Ľahší prístup k oblečeniu

Ak si plánujete dať vyrobiť novú šatníkovú skriňu, odporúčame vám namiesto klasického otvárania uprednostniť šatníkové skrine s posuvnými dverami. Oceníte to, ak chcete ušetriť priestor v šatníku, poprípade ak si túto šatníkovú skriňu dávate do spálne. Spoľahlivé posuvné systémy na vstavané skrine vám uľahčia prístup k oblečeniu a zároveň vám neukroja z priestoru izby.

Rozdelenie podľa sezón

Aby ste mali prehľad v tom, čo sa kde nachádza, je potrebné, aby ste si oblečenie roztriedili podľa sezón. Univerzálne kúsky nechávajte na jednej kôpke a dávajte si ich do dostupných políc bez toho, aby ste museli používať stoličku, či rebrík.

Nikdy si nenechávajte v spodných policiach oblečenie inej sezóny aká je momentálne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.