Zaujíma vás, prečo sú dnešné deti také, aké sú? My vám prezradíme dôvody

0 55

Ak pracujete v školstve, veľmi dobre si uvedomujete, že dnešné deti sú úplne iné ako tie, ktoré ste učili pred 5-10 rokmi. Sú menej samostatné a častokrát sú až také nevychované, že vám neostáva nič iné, len dieťa poslať k psychológovi.

Deti
Deti

Žijeme neustále v strese, venujeme sa práci, trápia nás finančné problémy a nestíhame sa venovať svojim potomkom a častokrát ich dávame do jaslí už v pomerne skorom veku. Napriek tomu, že chceme pre svoje dieťa len to najlepšie a nemáme problém im zaplatiť súkromnú škôlku v Trenčíne, o ktorej všetci v okolí vedia, že je tá najlepšia, jednoducho na svoje deti nemáme čas a to je ten najväčší problém! Dieťa to vníma.

Sú nesamostatné

Rodičia by najradšej za svoje deti aj dýchali. Určite nebudete mať problém stretnúť rodiča, ktorý nielenže svojmu dieťaťu nesie tašku až do triedy, dennodenne ho vodí do školy, aj keď býva neďaleko školy. Deti sú v súčasnosti veľmi nesamostatné. Môže za to najmä zlá výchova. Rodičia robia všetko za dieťa, nenechajú ho skúšať a poučiť sa na vlastných chybách. Dieťa je zakríknuté a bojí sa urobiť čokoľvek bez prítomnosti rodiča.

Sú ovplyvnené internetom

Sociálne siete a celkovo internet ovplyvňuje správanie každého dieťaťa. Stáva sa agresívnejšie a nerobí mu problém šikanovať slabších jedincov v triede. Sú ovplyvnené internetom a násilím, ktoré je voľne prístupné, čiže aj vaše dieťa sa k nemu môže dostať bez najmenších problémov a vy o tom nemusíte vôbec vedieť. Venujte preto maximum svojho času výchove vašich potomkov. Zaujímajte sa o nich, pretože to čo zameškáte v predškolskom období, neskôr už nedobehnete. Až keď budete o niekoľko rokov sedieť s kamarátmi v kaviarni na dobrej káve, budete chcieť vrátiť tieto časy späť. Bohužiaľ nič z tohto sa nevráti.

Prečo sú teda dnešné deti také, aké sú? Pretože rodičia na deti nemajú čas a keď sú s nimi, snažia sa robiť všetko za nich. A v neposlednom rade, deti sú ovplyvňované médiami, internetom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.