Zútulnite si balkón s prichádzajúcim letom

0 32

Letné prázdniny sa práve začínajú a väčšina z nás sa už nevie dočkať, kedy bude môcť tráviť voľné dni pri vode. Rodiny žijúce v rodinných domoch si môžu zabezpečiť veľký bazén a vychutnávať si teplé letné dni práve pri vlastnom bazéne. Rodiny žijúce v byte však s týmto počítať nemôžu.

Ak bývate v paneláku s balkónom, ponúkame vám zaujímavé tipy, ako si zútulniť balkón.

Drevený stojan na kvety

Ak chcete mať na balkóne kvety, či bylinky, okrem kvetináčov umiestnených na zábradlí odporúčame vyrobiť, alebo si kúpiť drevený stojan na kvety. Namiesto kvetov môžete dávať na stojany aj bylinky. Keďže je sezóna byliniek, určite by vám na balkóne medzi bylinkami nemali chýbať tieto bylinky – bazalka, pažítka, tymián, rozmarín.

Ak chcete dávať kvety, vyskúšajte najmä muškáty, petúnie, surfínie, ale aj aksamietnice. Posledné menované perfektne odpudzujú škodcov.

Drevený stojan ale nedávajte hneď za plastové balkónové dvere. Zabránite tak znehodnoteniu stojana a poškriabaniu balkónových dverí. Ak máte biele plastové balkónové dvere, škrabance by boli viditeľné.

Nábytok z umelého ratanu alebo plastu

Drevený nábytok na terasu, či záhradu je pekný, no na balkón vám odporúčame voliť skôr ľahší nábytok. Buď si zvolíte skladací plastový, ktorý bez problémov môžete preniesť aj do interiéru, ak to budete potrebovať, alebo si vyberiete moderný nábytok z umelého ratanu, ktorý sa stáva čoraz obľúbenejším nábytkom vhodným na balkón, či terasu.

Ak si teda chcete zútulniť balkón s prichádzajúcim letom, odporúčame vám vybrať si nový nábytok. Odporúčame plastový, alebo nábytok z umelého ratanu. Ak ale nedáte, môžete si vybrať aj drevený. Musí však byť z kvalitného pevného dreva.

Nová podlaha

Zútulniť balkón môžete aj výmenou podlahy. Ak boli moderné laminátové podlahy skladom, prirodzene ste do interiéru uprednostňovali práve tie. Sú lacnejšie ako drevené podlahy a sú nenáročné na údržbu.

Ak si ale chcete zmeniť podlahu na balkóne, odporúčame drevené dlaždice s click systémom alebo wpc dlaždice. Krásne vyniknú, ľahko sa udržiavajú a hlavne nešmýka sa na nich.

Zdroj obrázka:

Autor: xujun / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.