3 kroky, ako vybrať dokonalé šaty

0 31

Leto bez nich nemožno prežiť, v obchodoch ich ponúkajú tisíce a vy napriek tomu stále nemáte pocit, že vám niektoré sedia presne podľa vašich predstáv. Áno, reč je o šatách. S výberom bojuje každá žena, preto sme pre vás pripravili tri kroky, ktoré vedú k obstaraniu dokonalých letných šiat.

Hruška, jablko, diamant. Tieto typizované tvary postáv poznáte, ale rovnako sa v žiadnom nespoznávate. Nevadí, zvoľme jednoduchý postup. Podľa nás je najdôležitejšie posúdiť tri základné proporcie postavy, teda vašu výšku, šírku stehien a bujnosť hrudi. Tie nám dohromady sformulujú predstavu o tom, po ktorých šatách siahnuť a s ktorými sa rozlúčiť.

Výška postavy

Výška postavy je jedným z najdôležitejších faktorov správneho výberu. Spozná ju naozaj každý, a napriek tomu býva z nepochopiteľných dôvodov zabúdaná. Výška nám prezradí, akú zvoliť dĺžku šiat.

Za vysoké považujeme tie dámy, ktoré merajú viac ako 170 cm. Pre ženy s dlhými nohami sa hodí dvojaká dĺžka. Ako grécka bohyňa sa budete cítiť v šatách na zem, pretože na rozdiel od menších postáv nebudete vyzerať, že sa v množstve látky utopíte. Ak túžite predviesť svoje sexy dlhé nohy, oblečte si šaty, ktoré končia pri kolenách. Na druhú stranu, úplne zabudnite na outfit končiaci v polovici lýtok, alebo mini strih, ktorý vám nohy podivne odsekne.

Menším postavám vždy lichotí šaty do polovice stehien a do polovice lýtok. V druhom prípade si ohliadajte, aby sa spodná časť šiat rozširovala smerom nadol. Áčkový tvar totiž opticky preťahuje postavu. Ak prahnete po šatách na zem, vždy ich doplňte lodičkami na vysokých podpätkoch.

Veľkosť stehien

Veľkosť bokov, stehien a zadočka rozhodne, ako bude spodná časť šiat široká či zdobená a či sa bude nejako členiť.

Širší zadoček alebo väčšie stehná zakryjete voľnou sukňou. Áčkový strih šiat s predelom pod prsiami alebo šaty s výrazným pásom vás nikdy nesklamú. Vynechajte sklady, volániky či bohaté zdobenie, ktoré priťahuje nechcenú pozornosť. Tú prefíkane odveďte smerom nahor tým, že nájdete šaty s asymetrickým vrškom, zaujímavými prestrihmi v hornej časti alebo nezvyčajnými vzormi.

Opačný extrém nastáva, ak máte nohy vychudnuté na kosť. Priliehavé a jednoduché mini nepatria medzi to pravé orechové, naopak, siahnite po sukniach s volánikmi, prekladmi a naberaním v štýle Makovej bábiky. Zmyslom je zaujať tvarom a prevedením sukní, nie poukazovať na nohy v nich.

Objem hrudníka

Veľkosť pŕs ovplyvní výber hornej časti šiat.

Ak máte veľké poprsie, práve v lete sa s ním môžete pochváliť, takže sa nezľaknite hlbokého výstrihu v tvare V. Vždy v kabínke vyskúšajte rôzne polohy, aby ste mali istotu, že nedôjde k neposednému vykĺznutiu. Okrem toho dbajte na „množstevné“ pravidlo – ak sa vo vrchnej časti odevu nenachádza veľa látky, kompenzujte to zodpovedajúcou dĺžkou spodnej sukne.

Vrstvenie látky sa v tomto prípade nehodí, zbytočne by ste pôsobila ešte väčšie. Za najlepšiu voľbu považujeme zavinovacie alebo košeľové šaty. Ale pozor, nech z vás neurobia neforemnú hrôzu, musia pekne tvarovať a zdôrazniť pas.

Malým prsiam lichotí vertikálne a divoké, geometrické vzory. Pokiaľ holdujete výstrihom, potom navrhujeme vyberať medzi lodičkovými alebo prekladanými. Ani v tomto prípade sa nemusíte báť veľkého výstrihu, nepôsobí totiž nijako vulgárne. Úplne skvelou kombináciou pre ženy s malým poprsím sú šaty so zahaleným predkom, zato s poriadnym vykrojením na chrbte. Vhodné sú aj topy s riasením, k nim siahnite po úzkom, puzdrovom spodku, aby sa vyvážili proporcie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.