3 najúčinnejšie spúšťače endorfínov

0 45

Nákazlivému návalu endorfínov nie je vôbec ťažké podľahnúť. Oveľa ťažšie je odolať. Ale prečo by ste to robili, keď smiech je tak zdravý? Ak ste sa už dlho nezasmiali naozaj schuti a od srdca, je načase to zmeniť. Naše rady vám k tomu pomôžu.

Smiech - spúšťač endorfínov
Smiech – spúšťač endorfínov

Šport ako najlepší spúšťač endorfínov

Nie je žiadnym tajomstvom, že športová aktivita je jedným z najlepších spúšťačov obrovského prúdu endorfínov. Pohyb je pre ľudské telo prirodzený a náš mozog o tom veľmi dobre vie. Preto nás (a samozrejme aj seba) pri akejkoľvek súvislej fyzickej aktivite či športe odmeňuje pocitmi blaha a šťastia. Ich spúšťačmi sú práve endorfíny, ktoré majú na telo príjemne opojný účinok podobný účinkom morfínu. Šport má navyše ďalšiu skvelú vlastnosť – výborne čistí hlavu. Skúste si teda vybrať športovú aktivitu, ktorá by vás mohla baviť, a jej účinky na sebe určite pocítite. Populárne sú najmä skupinové cvičenia na trampolínach, aerobic alebo crossfit. Motivačná muzika a prítomnosť skupiny dokážu robiť divy!

Šťastie bez smiechu neexistuje

Na to, aby ste sa cítili skvele, však nemusíte vždy vyvíjať fyzickú aktivitu. Šťastie dokáže privodiť akákoľvek činnosť, ktorú robíte rady a pri ktorej svojim spôsobom relaxujete. Á propos šťastie. To sa bez smiechu nezaobíde. Na čom sa dokážete zasmiať a pobaviť najviac? U mnohých odštartuje návaly smiechu dobrá komédia či vydarené divadelné predstavenie. Nech už dáte prednosť akejkoľvek variante, pamätajte, že smiať sa je zdravé a aj prospešné. Smiechom bojujete proti predčasnému starnutiu, vráskam a dokonca posilňujete svoje telo!

Spokojnosť vo vzťahu je obrovským stimulantom

Čo iné by malo povolať hormóny šťastia do akcie ak nie chvíle strávené s partnerom, ktorého nadovšetko milujete? A keďže láska prechádza cez žalúdok, endorfíny môže spustiť aj príjemný gurmánsky zážitok. Ak si ho budete pripravovať vo dvojici, nezabudnite do jedla pridať štipľavé korenie. Niekto to rád horúce, tvorbe endorfínov však pomôže pálivé. A vášnivé, preto pri posteľových radovánkach nezabúdajte na predohru.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.