Ako sa vyrovnať s rozchodom

0 44

Rozchod s partnerom je nepríjemný za každých okolností a patrí medzi najnáročnejšie momenty, s ktorými sa počas života môžeme stretnúť. Čo jeden vníma ako vykúpenie, to pre druhého môže byť naozajstnou tragédiou. Nejde však o koniec sveta, hoci sa nám to v mnohých prípadoch môže tak javiť.

Rozchod s partnerom
Rozchod s partnerom

Partnerské spolužitie so sebou prináša aj mnoho každodenných maličkostí, o ktoré bolestivým rozchodom prídete. Aj zdanlivá drobnosť však môže byť vnímaná ako veľká životná zmena, s ktorou sa treba popasovať. A to nie je vždy jednoduché. Hoci sa to ľahšie hovorí (a ešte ľahšie píše) ako reálne koná, nestrácajte čas priveľkým trápením sa.

S emóciami von

Neskrývajte emócie, k ničomu dobrému by to neviedlo. Keď je dôvod smiať sa, tak sa smejte. No a keď je dôvod žialiť, plačte. Nie je to nič, za čo by ste sa mali hanbiť. Dobre by vám mohlo padnúť aj to, ak sa budete mať o svoj žiaľ s kým podeliť, od srdca, otvorene. Najlepšia kamarátka či kamarát, alebo niekto z rodiny. Prosto človek, ktorému dôverujete a dokáže vás pochopiť.

Doprajte si čas

Po rozchode sa nesnažte priveľmi veci plánovať. Máme na mysli najmä plány typu „od budúce týždňa už naňho nebudem myslieť“. Doprajte si čas, kým všetko prebolí tak nejak samé od seba. Ak by sa váš už bývalý partner snažil o kontakt a akési uzmierenie s vami, dajte mu jasne najavo, že na to ešte nie je čas. Ak vôbec niekedy bude.

Trávte dni zmysluplne

Čas po rozchode skúste vnímať ako voľný priestor. Je len na vás čím a ako ho zaplníte. Nájdite si na každý deň nejakú činnosť, ktorá vás bude baviť, prípadne nejakým spôsobom posúvať ďalej. Kreslite, športujte, zapíšte sa na hodiny španielčiny. Dôležité je najmä nebyť sám a nepodľahnúť tragickým myšlienkam. Chceli ste vždy vyskúšať napríklad cvičenie jogy, no nikdy ste si na to nenašli čas? Možno nastal práve teraz!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.