3 skvelé triky na zvýšenie produktivity

0 40

Veľmi dobre to poznáte. Ešte len pomaly svitá a vy sa už pomaličky dvíhate z postele. Idete do kúpeľne, nachystáte si vodu na čaj a kávu, pripravíte si raňajky a po tomto všetkom máte chuť opäť si ľahnúť do postele.

Najmä teraz cez letné mesiace, keď je teplo takmer všade, cítime únavu aj vtedy, keď sa zobudíme a dáme si silnú zrnkovú kávu. Ako byť však produktívna počas celého dňa a nielen v práci? Poradíme vám tri jednoduché triky na zvýšenie produktivity.

Začnite sa častejšie hýbať

Paradoxne práve pohyb vám pomôže zvýšiť vašu produktivitu. Skúste vždy po práci ale aj v rámci svojho voľného času cez víkendy chodievať na prechádzky, turistiky a začnite športovať. Bicykel, korčule, ale aj kolobežka vám pomôžu zlepšiť kondíciu, náladu. Tým, že si doprajete pohyb, pri ktorom sa z tela vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia, budete produktívnejšia, a to vo všetkých smeroch.

Hýbte sa
Hýbte sa

Vyhýbajte sa negatívnym myšlienkam a myslite len pozitívne 

Negativizmom výrazne ovplyvníte svoju produktívnosť, ale nie smerom nahor, ale naopak, smerom nadol. Snažte sa myslieť vždy len pozitívne. Aj keď niekedy to je ťažké, najmä ak sa jedná o problémy so zdravím. Treba však veriť, že všetko bude dobré a na všetko sa nájde riešenie, ktoré vám bude vyhovovať, s ktorým budete spokojní. Niektorí ľudia reagujú prehnane napríklad aj vtedy, keď sa im pokazí úplne nové koťogo, pričom chyba nie je na strane výrobku, ale na strane človeka. Aj takáto banalita vás môže rozhodiť a ovplyvniť tak vašu produktivitu.

Začnite si organizovať čas

Aby ste všetko zvládali bez najmenších problémov, skúste si kúpiť diár a dôležité veci, ktoré máte urobiť/ stihnúť, si zapíšte. Odporúčame vám ťažšie úlohy vybaviť najprv. Potom sa vám bude lepšie robiť a neovplyvní to vašu produktivitu. Keď si začnete organizovať svoj čas, budete mať vo všetkom prehľad a tým pádom vás nič nebude môcť zaskočiť. Bez najmenších problémov sa stihnete naraňajkovať, naliať si kávu do moderného pohára KeepCup, pripraviť desiatu deťom, poupratovať a ešte sa venovať aj práci, bez toho, aby ste pocítili únavu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.