3 tipy, ako dať vašej terase štýl

0 79

Aktuálne trendy bytového dizajnu sa neustále menia. Týka sa to aj vonkajšieho posedenia. Terasa je vaša oáza pokoja, kde sa chcete cítiť vždy dobre. Je to miesto nielen pre večierky a posedenia, ale aj pre opaľovanie alebo rozjímanie. A keď si dáte prácu s výberom prekrytia terasy, nábytku alebo dekorovania, budete sa tu cítiť ešte o niečo lepšie.

1. Zastrešenie terasy

Zastrešenie terasy je aktuálny trend a pýšia sa ním všetky moderné terasy. Nielenže je možné vybrať si zastrešenie, ktoré vyzerá dobre, ale navyše je to aj veľmi praktické. Vďaka zakrytej terase si môžete predĺžiť dni, kedy posedávate vonku. Vaša terasa potom zvládne aj dážď alebo veľmi horúce dni. Ďalšiu výhodu ocenia majitelia krytých terás hlavne v mestách. Vďaka zatieneniu sa vyhnete pohľadom zvedavých susedov, ktorí bývajú nad vami. A ak uchránite nábytok a podlahu terasy pred nadmerným slnečným žiarením, predĺžite tak ich životnosť. Nebudú tak rýchlo blednúť.

2. Hliníková pergola

Spomínané zastrešenie môžete na terasu umiestniť vďaka pergolám. A medzi nimi je teraz jasný trend – hliník. Hliníkové pergoly vyzerajú tak trochu futuristicky a lepšie zapadajú do prostredia mesta alebo k moderným stavbám. Ich popularita má ale aj praktický dôvod – nemusíte sa o ne nijako starať, sú totiž úplne bezúdržbové. Hliník nevyžaduje žiadne natieranie po rokoch, ani špeciálne ošetrovanie.

3. Osvetlenie

Aby vaša nová moderná terasa vynikla, dajte jej to pravé osvetlenie. Keď sa zotmie, urobí príjemné nasvietenie veľa parády a tiež vám umožní sedieť vonku dlho do noci a užívať si teplé letné večery. Môžete staviť na LED pásiky priamo na pergole alebo skúsiť viac romantiky a nainštalovať na terasu drobné svetielka. Ak navyše pridáte nejaké bezpečné miesta na sviečky, vytvoríte z terasy ideálny priestor na každodenné rande alebo príjemné stretnutie s priateľmi. Dobré osvetlenie dodá štýl a šmrnc aj terasám reštaurácií alebo hotelov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.