7 interesantných faktov o ženských prsiach

0 61

Dámy, ruku na srdce, čo skutočne viete o svojich prsiach? Možno len to, že muži aj ženy ich milujú a dokážu o nich vášnivo diskutovať. Oboznámte sa so 7 zaujímavosťami o jednej z korún ženskej krásy

Prsia
Prsia

1. Ak ste niekedy stáli pred zrkadlom, dívali sa na svoj hrudník a kládli si otázku „prečo do pekla je jedno z mojich pŕs väčšie ako druhé?!“ tak vedzte, že zďaleka nie ste jediná. Ženské prsia totiž nie sú rovnaké a je to prirodzené.

2. Svoje prsia nemôžete zväčšiť prirodzeným spôsobom, dokáže to len estetická chirurgia. Avšak niektoré pózy z yogy ich dokážu doslovať zenergizovať a perfektne spevniť.

3. V mladom veku sú prsia zásobárňou mliečnych žliaz, tukov a kolagénu. Po určitom veku v nich ale prevládne len tuk, preto majú tendenciu ovísať vplyvom gravitácie.

4. Údajne len 20% mužov sa žene pri prvom stretnutí pozerá do očí. Zvyšok „mužstva“ je príliš zaneprázdnený pozeraním na ženský dekolt. Na druhej strane 10minútové zízanie na ženské prsia má pre mužské zdravie podobný účinok ako 30minút aeróbnej aktivity.

5. Ak spávate na bruchu tak hrozí, že sa tvar vašich prsníkov poškodí. Ak spávate na boku, odborníci odporúčajú podporiť prsia vankúšom. Pomôcť by mohla aj podprsenka, nesmie však byť veľmi tesná.

6. Všimli ste si hrudky na vašich prsiach? Pravdepodobne sa nič nedeje, drvivá väčšina z nich by mala byť benígna. Počas menštruácie prechádzajú prsia rôznymi zmenami – môžu sa nalievať, môžu byť hebkejšie a pod. Zmeny je však dobré mať pod kontrolou, aj lekárskou.

7. Žarty bokom, pekne na rovinu – aj muži majú prsia. A nie tí s nadváhou. Hormonálna abnormalita s názvom gynekomastia spôsobuje prílišný rast mliečnych žliaz, čo navonok môže vyzerať aj tak, že inak štíhlym mužom rastú prsia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.