Ako odlákať deti od počítačov, mobilov a tabletov? Vyskúšajte tieto overené spôsoby

0 14

Pre viacerých rodičov je niekedy priam nemožné odlákať deti od počítačov. Vôbec si ale neuvedomujú, že práve oni im ukázali, čo sú to počítače a mobily a ako sa používajú. Dnes už nemáte problém natrafiť na mamičku, ktorá namiesto toho, aby sa s dieťaťom hrala a komunikovala, mu dá do rúk mobil, nech sa hrá.

Aktivity s deťmi
Aktivity s deťmi

Ak chcete svoje deti odlákať od počítačov, tabletov a mobilov, vyskúšajte tieto spôsoby, ktorými sa riadia viacerí zúfalí rodičia.

Podniknite zaujímavý výlet na bicykli

Ak máte v okolí vášho domu cyklistické trasy, poprípade nejaké zaujímavé miesta v krásnej prírode, vezmite svoje ratolesti na poznávací výlet na bicykli. Dnešné deti sú zvyknuté na to, že ich všade doveziete autom a málo sa hýbu. Takýmto spôsobom ich odtrhnete od počítačov, tabletov a mobilov a zároveň ich donútite viac sa hýbať. Možno vám budú celú cestu mrnčať kvôli tomu, že ich budú bolieť nohy, ale ak budete takéto aktivity podnikať pravidelne, dieťa si zvykne. Navyše aj vy sa začnete viac hýbať a oddýchnete si po psychickej stránke. Lepší spôsob, ako vyventilovať hlavu, neexistuje.

Oprášte od prachu váš moderný mestský bicykel, deťom skontrolujte povinnú výbavu na cesty a môžete vyraziť. Nezabúdajte však na pumpu na bicykel.

Športové aktivity v prírode

Zamyslite sa, kedy ste s deťmi hrali loptové hry, bedminton a iné športové hry? Ak už veľmi dávno, je načase to napraviť. Keď bude vonku pekné počasie, vybehnite na lúku alebo stačí aj na veľkú záhradu a venujte sa športovým aktivitám. Hrajte futbal, tenis, vyskúšajte hokej s loptou, petang (v origináli pétanque), bedminton.

Varte spolu dobroty

Ak sa vaše deti nudia, vonku je škaredo a vy nechcete, aby deti sedeli pri počítači, zapojte svojich potomkov do varenia. Upečte si spolu obľúbený koláč, urobte si chutný ovocný nápoj. Síce vám ostane v kuchyni menší bordel, dieťa však zabavíte až tak, že si na technológie ani len nespomenie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.