Ako si spríjemniť dlhé zimné večery?

0 56

Obdobie, na ktoré sa väčšina z vás s najväčšou pravdepodobnosťou vôbec netešila, prichádza. Zimné obdobie máme radi len počas vianočných sviatkov. Keď však tieto sviatky skončia, nevieme sa dočkať obdobia, kedy budeme môcť vyjsť z domu v jarnej bunde. Tým, že sa začína skoro stmievať, trávime podstatnú väčšinu voľného času práve vo vnútri. Ako teda tráviť zimné večery, aby sme na jar mali dostatok energie?

Dlhé zimné večery
Dlhé zimné večery

Chodievajte cvičiť

Namiesto vylihovania pri televízore môžete chodievať cvičievať do fitness centra. Ak máte doma nejaké cvičiace nástroje, nenechajte ich zapadnúť prachom a cvičievajte na nich v pravidelných intervaloch. Zima je obdobím, kedy väčšina z nás priberá a na jar hromžíme, že sme mali menej jesť a viac sa hýbať. Skúste sa prekonať a namiesto vylihovania sa hýbte. Samozrejme, oddych na posteli, poprípade gauči si môžete dopriať. Keď si však chcete zobrať do postele nejakú maškrtu, nezabúdajte si na posteľ dať prehoz. Prehozy ochránia obliečky perín.

Čítajte knihy

Máte doma knihy, ktoré ste si nestihli prečítať cez leto? Teraz je ten správny čas otvoriť si knihu, uvariť si teplé kakao, zababušiť sa do deky a čítať knihy. Prídete na iné myšlienky a dostatočne sa zregenerujete.

Venujte sa ručným prácam

Vyšívajte, pleťte, háčkujte, jednoducho tvorte rôzne hand made výrobky. Na internete nájdete množstvo inšpirácií. Počas letných mesiacov ste trávili veľa času vonku a teraz, keď býva skoro tma, môžete čas využiť efektívnejšie práve takýmto tvorením. Idú predsa Vianoce, tak prečo si nevytvoriť nejaké dekorácie na vianočný stromček? Keď sa budete venovať ručným prácam, tým, že je skoro tma, si nezabúdajte miestnosť dostatočne osvetliť. Viete si predstaviť, že by vám do dlhovlasého koberca spadla napríklad ihla?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.