Budievate sa v noci? Aj toto môžu byť príčiny vašej nespavosti

0 9

Ak bývate počas dňa unavení práve kvôli tomu, že sa v noci budievate, niečo nie je v poriadku. Ak to bude takto ďalej pokračovať, postupom času sa objavia zdravotné problémy, ktoré budete musieť riešiť jedine s lekárom. Čím skôr príčinu nespavosti odstránite, tým lepšie pre vás a vaše zdravie. Čo ale môže byť príčinou toho, že sa v noci často budievate?

Budievate sa v noci?
Budievate sa v noci?

Vyležaný matrac

Príčinou toho, že sa v noci budievate, nemusí byť len večerné popíjanie kofeínového nápoja, ako si väčšina z vás možno myslí, ale aj vyležaný matrac. Každý matrac, aj ten najkvalitnejší penový matrac, by sa mal vymieňať po desiatich rokoch. Po desiatich rokoch stráca svoju stabilitu a ak sa oň nestaráte, tak aj skôr. Odporúčame vám ho pravidelne vysávať, obracať a pod plachtu dávať jemnú deku. Poťahový materiál matraca sa až tak veľmi neopotrebuje.

Ak máte vyležaný matrac, čiže vaše telo sa ako keby prepadáva, keď si na tento matrac sadáte, neváhajte a kúpte si nový penový matrac.

Nepohodlný vankúš

Ďalšou príčinou môže byť nekvalitný a hlavne nepohodlný vankúš. Nahraďte ho novým a ak vás trápia bolesti krčnej chrbtice, odporúčame vám kúpiť si zdravotný vankúš. Svojim netypickým tvarom pripomína skôr „nepohodlný“ vankúš. Opak je však pravdou. Nielenže chráni zdravie vašej krčnej chrbtice, ale zabraňuje chrápaniu a umožní vám spať celú noc bez toho, aby ste sa budili.

Okrem trváceho luxusného matraca si zabezpečte aj pohodlnejší zdravotný vankúš. Problémy s nespavosťou okamžite zmiznú.

Spôsob stravovania

Aj to, ako sa stravujete, vplýva na váš spánkový režim. Jesť by ste mali najneskôr dve hodiny predtým, ako zaľahnete do postele. Odporúčame vám večeriavať ľahšie jedlá – urobte si ovocný šalát, nakrájajte si zeleninu a spravte si celozrnný chlebík s maslom. Žiadna slanina, klobása, hamburger a nič nezdravého!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.