Cestovateľské pikošky – I.časť

0 17

Cestovanie je jednou z celosvetovo najobľúbenejších činností ako tráviť voľný čas. Na svete asi neexistuje miesto, ktoré by bolo úplne nezaujímavé. Každá krajina má čo ponúknuť a je plná osobitostí, ktoré by ste inde len veľmi ťažko hľadali.

Cestovateľské pikošky
Cestovateľské pikošky

Saudská Arábia nemá rieky

Splav rieky v Saudskej Arábii, tak to je ponuka, ktorú vo svojom portfóliu môže mať tak akurát cestovka Sci-Fi Travel. Táto krajina je azda jedinou na svete, cez ktorej územie žiadna rieka netečie.

Falklandy majú viac oviec ako ľudí

Podľa odhadov z roku 2012 žije na tomto malebnom ostrove zhruba tritisíc ľudí. Každý z nich by mohol byť pastierom oviec, veď na jedného človeka tu pripadá až 200 oviec! Úradným jazykom na ostrove by okrem angličtiny mohla byť aj „ovečtina“.

Rusko a hotel, v ktorom by ste nechceli upratovať

Rusko a jeho hlavné mesto Moskva je mnohých ohľadoch megalomanské. Dokladuje to aj Hotel Supreme, ktorý sa nachádza v moskovskej oblasti Izmailovo. Môžete v ňom nájsť 5000 izieb a postele pre zhruba 7500 ľudí.

Indonézia – krajina s výbušným potenciálom

Táto exotická krajina je neskutočne krásna a bohatá na prírodné aj kultúrne skvosty. Rovnako tak aj na ľudí, ktorých tu žije viac ako 250 miliónov. Vzhľadom na to, že po celej krajine buble 127 aktívnych vulkánov, to musia byť ozaj odvážlivci.

Singapuru patrí budúcnosť už dnes

Tento moderný mestský štát patrí k najdôležitejším obchodným centrám na svete s najvyťaženejším prístavom na svete. Ekonomická a životná úroveň, ale aj úroveň zdravotnej starostlivosti, tu dosahuje jedny z najvyšších hodnôt v rámci celého sveta. Našli by ste tu skoro všetko. Okrem fariem. Územie je totiž kompletne urbanizované a Singapur je najväčšou krajinou na svete, kde sa nenachádza ani jedna farma či traktor.

Kanada ako krajina tisícich jazier?

Krajinou s týmto prívlastkom je odjakživa predsa Fínsko! Kanada by v tom prípade mala byť krajinou miliónov jazier – až 60% z celkového počtu jazier na svete totiž leží v krajine javorového listu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.