Čo všetko môže ovplyvniť kvalitu vášho spánku?

0 30

Priemerný dospelý človek by si mal dopriať sedem až osem hodín spánku. Okolnosti nám však nie vždy dovolia spať celých osem hodín a viac. Viete ale, že kvalitu vášho spánku ovplyvňujú vo výraznej miere aj tieto veci?

Bavlnené obliečky
Bavlnené obliečky

Ča strávený pri počítači

Ak pred spánkom pozeráte do svojho smartfóna a kontrolujete si sociálne siete a emailovú schránku, nemôžete sa čudovať, že sa vám nedá zaspať, poprípade sa v noci budíte. Odporúča sa minimálne dve hodiny predtým, ako sa uložíte do svojich perín chránených bavlnenými obliečkami tráviť čas iným spôsobom. Nachystajte si oblečenie, čítajte knihy, počúvajte relaxačnú hudbu, alebo sa rozprávajte so svojimi blízkymi. Predídete tak nielen problémom so spánkom, ale ochránite aj svoj zrak.

Nevhodný matrac a zlý vankúš

Kvalitu vášho spánku vo výraznej miere ovplyvňuje prekvapivo aj matrac a vankúš. Ak vás trápia bolesti krčnej chrbtice, odporúčame spávať na anatomickom vankúši. Ten sa vynikajúco prispôsobí krčnej chrbtici. Čo sa týka matraca, výber by ste mali prispôsobiť najmä vašim spánkovým návykom a hmotnosti. Príliš mäkký, ale zase ani príliš tvrdý matrac nie je ideálny.

Ak máte dieťa a ani ono nemôže spávať, príčiny hľadajte aj inde. Príčinou nespavosti vašich detí môžu byť aj nekvalitné obliečky. Niektoré obliečky sa vyrábajú z naozaj nekvalitných materiálov, ktoré pokožku dieťatka len dráždia. Skúste si preto nájsť veľmi jemné Disney obliečky. Sú farebné, typicky detské a nie sú drahé.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.