Dáte prednosť vani, sprchovému kútu alebo sprchovému boxu?

0 65

Pri rekonštrukcii kúpeľne je jednou z hlavných otázok tá, ktorá sa týka sprchového kúta či vane. Ktorú z variant zvoliť? A nebolo by predsa len lepšie namontovať sprchový box? Poďme sa pozrieť čo so sebou použitie jedného, druhého či tretieho prináša.

Vaňa

Číslo jedna a jasná voľba pre všetkých, ktorí si radi dopracujú horúci relaxačný kúpeľ. Ak sa aj vy radi oddávate pohode vo vani, rozlúčiť sa s ňou by pre vás mohol byť problém. Na vaňu je však treba priestor a na kúpeľ aj financie. Máte oboje? V bytových kúpeľniach s pár štvorcovými metrami je vaňa zbytočným luxus. Zvlášť, keď na jedno jej naplnenie spotrebujete pokojne aj sto litrov vody. To už si nejeden človek rozmyslí či nie je pred kúpeľom lepšie uprednostniť napríklad sprchové kúty.

Sprchovací masážny box s veľkou vaňou
Sprchovací masážny box s veľkou vaňou

Sprchový kút

Už spomínané sprchové kúty sú trendovou záležitosťou najmä v bytoch s menšími či malými kúpeľňami. Nezaberajú zďaleka toľko miesta ako vane, respektíve zaberajú ho inak – vertikálne. A to je v malej kúpeľni veľmi vítané. Nevraviac o šetrení vody pri sprchovaní. Ak to s ním nepreháňate a pod sprchou si neprespievate všetky árie z Prodanej nevěsty, na jedno umytie pokojne ušetríte aj viac ako 2/3 vody v porovnaní s naplnenou vaňou. Naviac je pri kútoch k dispozícii  viacero rozmerov vaničiek a tiež zaujímavo riešené sprchové dvere. Do malej kúpeľne sa napríklad hodí štvrťkruhová a pre rodiny s deťmi je zase super vanička s protišmykovou úpravou.

Sprchovací masážny box
Sprchovací masážny box

Sprchový box

Ak odmietate stavbársky zásah do kúpeľne, nechajte si namontovať sprchový box. Kompletnú zostavu stačí zapojiť k teplej, studenej vode a odpadu a je hotovo. Môžu byť tiež skvelým dočasným riešením pred veľkou rekonštrukciou kúpeľne. Alebo dáte prednosť alternatíve, ktorú predstavujú sprchové masážne boxy? Sú vybavené zaujímavými doplnkami v podobe hydromasážnych trysiek alebo sedadla.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.