Jednoduché riešenia, ako zabrániť zvyšovaniu interiérovej teploty počas horúcich letných dní

0 40

Vysoké teploty v letných mesiacoch trápia takmer všetkých bez výnimky. Leto sa nezadržateľne blíži a viacerí z vás sa obávajú ako zvládnu tieto teplé letné dni vo svojich domácnostiach.

Ako ale zabrániť zvyšovaniu interiérovej teploty počas horúcich letných dní?

Zastierajte žalúzie proti slnku

Dôležité je používanie tieniacej techniky. Ak máte doma klasické žalúzie, zastierajte ho proti slnku ihneď, ako vyvetráte a nechajte ho takto až pokým nezapadne slnko. Zabránite tak zvyšovaniu interiérovej teploty a v interiéri sa vám tak bude lepšie dýchať. Nikomu nie je príjemné, keď vstúpi do prehriatej domácnosti, kde je nedýchateľný vzduch.

Vetrajte vždy skoro ráno

Ak chcete mať v domácnosti dýchateľný vzduch počas dňa, je potrebné vetrať vždy zavčas ráno, ideálne vždy okolo šiestej hodiny rannej, ideálne aj skôr. Vtedy ešte vzduch nie je tak prehriaty a podarí sa vám v interiéri vymeniť vzduch, bez toho, aby ste ho ešte viac zohriali.

Možno si budete musieť privstať, ale má to zmysel, ak chcete vôbec existovať v domácnosti. Mnohí ľudia používajú aj vonkajšie rolety, ktoré poskytnú lepšiu ochranu pred priamym slnečným žiarením.

Nikdy nenechávajte počas dňa vetračku. Vpustíte do interiéru horúci vzduch a miestnosť si prehrejete.

Obmedzte varenie teplých jedál

V lete nám všeobecne menej chutia teplé pokrmy, preto skúste obmedziť varenie teplých jedál. Varenie ešte viac prehrieva interiér a tým sa vzduch stáva čoraz neznesiteľnejší. Skúste robievať studené jedlá. Veď napríklad polievky na studeno sú obľúbené aj vo viacerých slovenských reštauráciách. Skúste jedávať viac zeleninových šalátov. Ak máte balkón, odporúčame využívať gril. Ak obmedzíte varenie teplých jedál, zabránite tak zvyšovaniu interiérovej teploty.

Zdroj obrázka:

Autor: Serghei Starus / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.