Kolagén: Bielkovina mladosti lepšia ako botox

0 149

Môžeme sa sťažovať na rôzne nespravodlivosti, no pokiaľ ide o kolagén, príroda je rovnako (ne)spravodlivá ku všetkým. Najskôr ho naše telo produkuje neúrekom, no už niekedy okolo dvadsaťpäťky sa jeho výroba spomalí a po štyridsiatke sa netvorí takmer žiaden.

Kolagén je telu prirodzená bielkovina, ktorá je základnou stavebnou látkou všetkých podporných tkanív. Povedané ľudskou rečou, tvorí kosti, svaly, kĺby, šľachy, ale aj kožu, väzivá, chrupavky, ďasná… V tele takmer niet miesta, kde by sa nenachádzal. Až 30 % zo všetkých bielkovín v tele – a že je ich neúrekom – tvorí kolagén. Vďaka nemu najskôr rastieme
do krásy a sily, naše telá sú pružné, ohybné, takmer dokonalé. A potom to príde. Dielo prírody je hotové – vyrástli sme a dospeli a kolagénu začne ubúdať. Mohlo by nám to byť úplne jedno, keby jeho úbytok nebol taký nepríjemný. Veď sa prejaví na zdraví aj na vzhľade!

Postupne kĺbom a svalom chýba výživa, zhoršuje sa ich pohyblivosť. A nielen to. Nie nadarmo sa kolagén označuje ako bielkovina mladosti. Ak ho máme nedostatok, telo stráca elasticitu, vädne, vráskavie, o slovo sa prihlásia bolesti kĺbov, možno až artróza, výnimkou nie je ani nepekná celulitída, suché, krehké a lámavé vlasy a nechty… Jednoducho, samé problémy.

Čo s tým?

Máme dve možnosti: zmieriť sa s daným stavom alebo kolagén telu dodávať. Prvá možnosť je dosť nezodpovedná najmä s ohľadom na zdravie. Druhá je zas náročná vo výbere produktov. Kolagén sa nachádza v niektorých potravinách a v celom spektre kozmetických alebo farmaceutických výrobkov. Nie je problém zadovážiť si nejaký kolagénový krém či gél. Odborníci sú však dosť skeptickí pri šanciach, ako sa kolagén z pokožky dostane do tela. Oveľa výraznejší efekt má kolagén, ktorý prehltneme, teda ho dostaneme priamo dovnútra tela. Optimal Collagen od spoločnosti Pharma MKL je tekutý kolagén vo forme peptidov, unikátny v tom, že obsahuje hydrolyzovaný rybí kolagén, ktorý dokáže ľudské telo rýchlo a bezpečne vstrebať. Hurá, zase má kolagén, vracia sa doň sila doslova
od hlavy po päty. Do svalov, kĺbov, do pokožky, vlasov a nechtov. Dokonca podporuje správne fungovanie imunitného systému. Ďalším príjemným účinkom Optimal Collagenu je, že v tele „nakopne“ produkciu vlastného kolagénu, takže ho bude ešte viac. Starnutie a s ním spojené nepríjemnosti sa úplne zastaviť nedajú, ale aj vďaka kolagénu ich možno spomaliť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.