Komfort počas tehotenstva a dojčenia? Stačí správny vankúš!

0 32

S narastajúcim bruškom sa aj vy zaiste necítite vo svojej koži a len ťažko si nájdete polohu, v ktorej ste schopná zotrvať aspoň pár minút. Keď je žena v očakávaní, niekedy má problém nielen sedieť, ale aj ležať, no to sa zmení, keď jej milujúci partner podaruje tehotenský vankúš.

Univerzálny vankúš na kojenie

Vankúš na kojenie nemusí byť určený špeciálne pre malé bábätko, ale často ho pred jeho príchodom na svet využíva aj budúca mamička. A netreba sa tomu vôbec čudovať. Po toľkých prebdených nociach a prevaľovaní si môže ubolený chrbát a svaly konečne oddýchnuť a získať potrebnú oporu. Ergonomicky tvarované vankúše na dojčenie si tehuľky dávajú za chrbát alebo pod bruško a nohy, keď ležia alebo sedia, čo prináša komfort nielen kostiam a svalom, ale určite aj pľúcam mamičky – pri správnej polohe sa mamičke oveľa lepšie dýcha, lebo ju netlačí stále sa zväčšujúce bruško. Tehotenské vankúše sú vyplnené tak, aby nestratili svoj pôvodný tvar ani pri častom používaní, dokonca ani pri takej dôležitej a ťažkej funkcii, ako je poskytovanie opory tehotnej žene. Po narodení bábätka ich možno používať naďalej ako vankúše na dojčenie, príp. vďaka špeciálnemu tvaru dokonale nahradia aj hniezdo v postieľke alebo kočíku. Tehotenské alebo kojenecké vankúše preto právom možno označiť za multifunkčné. Najčastejšie ich spoznáte podľa zaobleného tvaru – pripomínajú oválik, kosák alebo nedokončený kruh. Existujú však aj originálne vankúše na dojčenie v tvare zvieratiek, čo môže na dieťatko pôsobiť stimulujúco aj počas papania či odgrgávania. Obľúbené sú aj tzv. klinové vankúše, ktoré slúžia ako tehotnej mamičke, tak aj neskôr pri kŕmení dieťatka alebo jeho oddychovaní. Držia hlavičku dieťatka vo zvýšenej polohe napríklad ešte aj krátko po kŕmení.

Dojčiť s pomocou vankúša je radosť

Nie je nič lepšie, ako keď dieťatko môže prijímať materské mlieko. Vytvorte si aj vy optimálne podmienky na to, aby ste si z kŕmenia dieťatka spravili zakaždým zážitok a príjemný rituál. Každá chvíľa strávená pri dojčení je jedinečná, pretože vtedy ste si s drobčekom najbližší. Hľadíte si do očí, hladkáte sa, užívate si jeden druhého. Aby to však skutočne platilo, musíte sa cítiť pohodlne. Keď dojčíte, bábätko si nastavte k telu tak, aby to bolo prirodzené vám obom. Tu pomôže vhodný vankúš na kojenie, ktorým si podopriete chrbát, ruku alebo hlavičku dieťatka či jeho telíčko. Pokojne si pripravte aj niečo pod zub alebo na čítanie, oceníte to zvlášť vtedy, ak to bude vášmu maličkému trochu viac trvať. S dobrým vankúšom na kojenie vás nerozbolí telo a nebudete mať potrebu drobčeka odťahovať skôr, než je to potrebné. Ak sa vám po čase zašpiní, jednoducho snímete poťah a operiete ho. Je to jednoducho pomôcka na nezaplatenie. Veď viete, ako sa hovorí – spokojná mamička, spokojné dieťatko.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.