Máte problémy s trávením a nepáči sa vám vaša aktuálna hmotnosť? Poradíme vám, ako sa zbaviť týchto problémov

0 15

Žijeme v rýchlej dobe, kedy nemáme čas na rodinu, na voľnočasové aktivity, na relax a niekedy ani na jedlo. Častokrát hlad zaháňame fastfoodovým jedlom a zapíjame to sladenými nápojmi, ktoré nášmu tráviacemu ústrojenstvu príliš veľa vitamínov a minerálov nedávajú.

Ak máte problémy s trávením a nepáči sa vám vaša aktuálna hmotnosť, poradíme vám, ako sa týchto problémov zbaviť.

Vyhnite sa konzumácii konzervantov, stabilizátorov, cukru a éčiek

Konzervy a rôzne iné polotovary konzumujeme častejšie, než sme ochotní si to vôbec pripustiť. Skúste obmedziť konzumáciu potravín, ktoré obsahujú konzervanty, stabilizátory, cukry, éčka, ale aj lepok. Môže sa stať, že za vašim zlým trávením môžu byť práve potraviny, ktoré obsahujú vyššie uvedené zložky.

Dávajte si pozor na konzumáciu pro-zápalových potravín a jedál

Ak máte radi vyprážané jedlá s majonézou a hranolkami, pri problémoch s trávením by ste sa im mali vyhýbať. Na určitý čas vám odporúčame úplne vyradiť kávu. Ak ste kávu pili nalačno a až potom ste raňajkovali, nemôžete sa čudovať, že máte problémy s trávením.

Udržanie hmotnosti nespočíva v konzumácii týchto potravín. Pro-zápalové potraviny práve naopak zapríčiňujú zvýšenie hmotnosti.

Medzi pro-zápalové potraviny radíme okrem fast foodových vyprážaných jedál aj alkohol a komerčné mäso. Mäsa sa ale úplne nevzdávajte. Nekupujte ho však v supermarketoch a hypermarketoch, ale od overených zdrojov – z miestnych mäsiarstiev a od lokálnych farmárov. Zamerajte sa hlavne na konzumáciu teľaciny a králičieho mäsa.

Vyhýbajte sa komerčným sladkostiam

Čokolády aspoň so 70% podielom kakaa sú v malom množstve zdravé. Ak ale jedávate komerčné sladkosti dennodenne, nemôžete sa čudovať, že vás trápia problémy s trávením a že sa vám zvýšila hladina cukru.

Skúste komerčné sladkosti nahradiť zdravšími tyčinkami, koláčmi, ktoré si dokážete vyrobiť aj sami. Ak máte problémy s hmotnosťou, klasické múky nahraďte zdravšími (kokosovou, tapiokovou, alebo aj celozrnnou špaldovou).

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.