Máte v byte teplo? Naučte sa správne vetrať

0 16

Aj tohtoročné leto nám dalo zabrať. Pomaly, ale isto sa končí. Ak ale bývate na byte a nemáte k dispozícii záhradku, na ktorej by ste sa v bazéne príjemne schladili, poradíme vám, ako si domácnosť schladiť aj cez takéto extrémne horúčavy, ktoré sú skôr typické pre južnejšie krajiny.

Vetranie
Vetranie

Musíte si ráno privstať

Ak ráno vstávate do práce, nebude to pre vás nič nepríjemného. Ak ale chodievate do práce poobede, alebo navečer, rozhodne si budete musieť vyvetrať ešte skôr, ako začne slnko výrazne páliť a vzduch tak bude neznesiteľný. Odporúča sa vetrať medzi 5-6 hodinou ráno. Vtedy ešte vzduch nie je taký horúci a vy tak môžete pokojne vyvetrať všetky miestnosti. Predtým, ako ale otvoríte všetky okná, poodkladajte z parapiet kvetináče, vázy a sošky. Ľahko by sa mohlo stať, že niečo zhodíte. Nezabúdajte na strešné okná v podkroví, pretože tam keď nevyvetráte ráno, po návrate z práce budete mať peklo.

Okná do prievanu

Najlepšie vyvetráte, keď všetky okná pootvárate do prievanu. Nezáleží na tom, že máte najlacnejšie plastové okná na Slovensku, toto pravidlo platí pre všetkých. Nechávajte ich otvorené maximálne na pol hodinu. V žiadnom prípade ale nevetrajte počas dňa. Teplo pustíte len dovnútra a ani ten najlepší ventilátor vám v tomto prípade vôbec nepomôže.

Jedine, kedy rozhodne môžete vetrať cez deň, je vtedy, keď vonku bude zúriť búrka, poprípade sa preženie prehánka. Vzduch je totiž sviežejší, čerstvejší, takže nebudete mať pocit, že vypotíte aj včerajšiu minerálku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.