Mýty o menštruačnom poháriku. Aká je skutočnosť?

0 32

Menštruačný pohárik nie je žiadna novinka. Jeho použitie je bezpečné a veľmi pohodlné. No napriek tomu má mnoho žien obavy ho vôbec vyskúšať. Ste na tom podobne? Možno sú dôvodom rôzne mýty o ňom.

Čo je menštruačný pohárik?

Ide o pomôcku určenú na zachytávanie krvi počas menštruácie. Pohárik je vyrábaný v rôznych veľkostiach. Dámy si ho vyberajú v závislosti od veku, intenzity menštruácie, či od toho, či už rodili. Jeho najväčšou výhodou je to, že pri správnom zavedení sa ženy nemusia báť rôznych „nehôd“ a s kalíškom môžu bez obáv športovať, aj spať. Navyše, nie je nutné ho vymieňať tak často, ako vložky alebo tampóny.

Týmto mýtom veriť nemusíte…

1. Menštruačný pohárik je nebezpečný

Bojíte sa syndrómu toxického šoku, ktorý hrozí pri používaní tampónov? Nemusíte. Pohárik krv neabsorbuje, ale len zadržiava. Takže nehrozí riziko smrteľnej infekcie. Navyše, menštruačné kalíšky sú vyrábané z lekárskeho silikónu, ktorý je zdravotne neškodný a nepodporuje tvorbu baktérií. Menštruačný pohárik vám teda môže pomôcť aj v prípade, ak máte problémy s častými infekciami, ktoré môžu mať na svedomí vložky alebo tampóny.

2. Kalíšok musím vyprázdniť pri každej návšteve toalety

Určite nie. Jeho obrovskou výhodou je práve to, že ho stačí vyprázdniť raz za 6-12 hodín (podľa intenzity krvácania). Dokáže zadržať až 2x viac krvi ako tampón.

3. Jeho nosenie je nepohodlné

Ak cítite akýkoľvek tlak, znamená to, že menštruačný pohárik nemáte zavedený dobre. Aby ste sa naučili zavádzať ho správne, chce to trošku cviku. No nebojte sa, určite to zvládnete. Pre jednoduchšie zavedenie sa odporúča navlhčiť ho vodou. Po správnom zavedení kalíšok absolútne necítite.

4. Je drahý

Skúste si zrátať, koľko peňazí miniete na vložky a tampóny. Aj keď je cena menštruačného pohárika vyššia, pri opakovanom používaní sa vám investícia veľmi rýchlo vráti. Za skvelú cenu si ho môžete kúpiť aj na www.najlekaren.eu.

5. Pohárik sa ťažko vyberá

Kvalitný menštruačný pohárik je veľmi flexibilný. Navyše je ukončený stopkou, ktorá uľahčuje jeho vyberanie. Určite sa teda nemusíte báť, že sa vám ho nepodarí vybrať.

Ak ste sa rozhodli, že mu dáte šancu, vyberte si na najlekaren.eu ideálny menštruačný pohárik pre seba.

Zdroj obrázku: Josep Suria / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.