Najväčšie chyby, ktorých sa dopúšťame pri starostlivosti o svoje zdravie

0 32

Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme, no aj napriek tomu sa ním zaoberáme až vtedy, keď je zle. Čoraz častejšie sa objavujú civilizačné choroby, ako diabetes, hypertenzia, obezita aj u mladých ľudí, ktorí by mali byť menej náchylní na tieto choroby. Akých najväčších chýb sa ale dopúšťame pri starostlivosti o svoje zdravie?

Málo sa hýbeme

Žijeme uponáhľaným životom a všade sa presúvame autom. Vďaka takémuto životnému štýlu sa u nás môže objaviť obezita – jedna z najnebezpečnejších civilizačných chorôb.

Denne sa odporúča prejsť aspoň 10 000 krokov. Koľko bežne prejdete vy? Ak menej, snažte sa s tým niečo urobiť. Málo pohybu spôsobuje nielen priberanie, ale aj oslabenie srdca (celkovo kardiovaskulárneho systému). Pri nedostatočnom pohybe a nesprávnom stravovaní sa objavia ďalšie problémy – vnútorné zápaly, ktoré keď podceníte, môžu prerásť do závažnejšieho stavu.

Ak sa u vás často objavujú chronické zápalové ochorenia, skúste pravidelne užívať kapsule Serapeptázy. Zmierňuje chronické zápalové ochorenia a aj príznaky autoimunitného ochorenia, do ktorých patria aj problémy so štítnou žľazou a lupienka. Navyše urýchľujú hojenie rán a odstraňujú v zapálenom tkanive pocit bolesti.

Zle sa stravujeme

Okrem pravidelného pohybu by sme mali myslieť aj na to, čo jeme. Úprava jedálnička je potrebná, ak sa u vás pravidelne objavujú zápalové ochorenia, nadváha a problémy s krvným tlakom.

Dôležitý je príjem omega-3 mastných kyselín, vápnika a vitamínu C. Odporúčame zvýšiť konzumáciu listovej zeleniny, orechov (pozor, sú aj silným alergénom) a chudého mäsa (z domácich chovov).

Zlé stravovanie môže spôsobiť rakovinu pankreasu, hrubého čreva a konečníka, preto dôkladne zvážte výber potravín a investujte do tých kvalitných z overeného zdroja. Ak niekto v rodine mal rakovinu pankreasu, konečníka, ale najmä hrubého čreva, je vysoká pravdepodobnosť, že sa tento typ rakoviny objaví aj u vás. Ako prevenciu vám odporúčame užívať Turmerix. Sú to kurkumové kapsule s obsahom prírodného komplexu kurkuminoidov, ktoré chránia telo pred voľnými radikálmi, sú vhodné ako chemoprevencia aznižujú agresivitu nádorov.

Myslite na svoje zdravie, pretože ak ho raz stratíte, už ťažko sa vrátite do pôvodných koľají.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.