Návod na úspešnejší život – IV. časť

0 38

Implementovali ste odporúčania z našich predošlých článkov do svojho života? A ak áno, ako sa vám osvedčili? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami s nami a našimi čitateľmi v komentároch pod článkom a prečítajte si ďalšiu časť nášho seriálu.

Meditácia
Meditácia

Ako meditovať

„Mali by ste meditovať aspoň 20 minút denne – ak nie ste veľmi zaneprázdnení. V takom prípade meditujte hodinu.“ Zen príslovie

Ste v neustálom pohybe. O to zvláštnejšie je, keď sa zrazu zastavíte a nerobíte nič. Preto je dôležité, aby ste sa naučili spraviť si počas dňa pauzu, ktorá vás dostane späť na zem. Meditácia je na to ako stvorená. Existuje viacero spôsobov meditácie, my odporúčame dodržiavať jedno pravidlo: Robte čo vám vyhovuje. Chcete sedieť 10 minút a len dýchať? Spravte to. Chcete sa hodinu prechádzať po lese alebo hodinu ležať? Spravte to. Skúšajte a nájdite niečo, čo vyhovuje práve vám.

Ako byť sám

„Osoba, s ktorou v živote strávite najviac času, ste vy. Zaujímajte sa preto o seba čo najviac ako sa dá.“ Neznámy autor

Už od svojho narodenia ste obklopené ľuďmi. Aj preto možno ľudia nie sú celkom zvyknutí na chvíle, kedy by mali bez ľudskej interakcie stráviť pár hodín. V takých zriedkavých okamihoch sa snažte žiť prítomnosťou a reflektujte na svoje vnútorné myšlienky. Určité veci sa vám vykryštalizujú a vy sa o sebe dozviete viac, ako by ste čakali.

Ako byť kreatívny

„Neumierajte s hudbou vo vašom vnútri.“ Wayne Dyer

Ľudia vo všeobecnosti nepovažujú samých seba za tvorivých. Napriek tomu je prínosné uvedomiť si, že ľudia ako takí sú svojim netradičným spôsobom rôzni a že ak budete dostatočne dlho skúšať, môžete získať a rozpútať svoj špecifický spôsob kreativity. Spomeňte si na situácie, kedy bola vaša tvorivosť užitočná a pomohla vám spraviť niečo, nad čím ste žasli vy aj vaše okolie.

Ako písať pre potešenie

Existuje množstvo nápadov, ktoré len čakajú na zhmotnenie prostredníctvom atramentu či klávesnice. Jediné, čo musíte spraviť, je začať. Nemusí byť z vás priamo autorka bestsellerov, stačí vytvoriť si rituál a zapisovať svoje myšlienky. Aj takto môžete lepšie pochopiť samú seba.

Ako rozprávať príbehy

Jedna z najužitočnejších zručností, ktorú môžete využiť v bežnom živote. Naučte sa prezentovať svoje nápady a myšlienky zaujímavým spôsobom. Pamätajte na zlaté pravidlo, že ľudia nikdy nevedia, čo poviete, kým nezačnete rozprávať. Nikdy neviete kedy a ako zmení táto zručnosť život vás alebo niekoho iného.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.