Návod na úspešnejší život – V. časť

0 15

V záverečnej časti nášho seriálu vám predstavíme ďalšie techniky, bez ktorých sa úspešní ľudia nezaobídu. Tak čítajte a premýšľajte s nami.

Komunikácia
Komunikácia

Ako komunikovať s ostatnými ľuďmi

Pri rozhovore je dôležité sústrediť sa na to čo hovoríte vy a čo sa snaží povedať druhá strana. Zamerajte sa na tri dôležité veci:

– Správa: Aký je konkrétny odkaz, ktorý sa pokúšate preniesť?

– Postupnosť: Ako chcete prezentovať svoju správu?

– Emócia: Aké emócie chcete v konverzácii zanechať?

Kvalita rozhovoru ale závisí aj od toho akým dobrým poslucháčom ste a ako dokážete reagovať na partnera. Opäť spomenie tri dôležité veci:

– Príbeh: Aké významné udalosti sa odohrali v živote vášho partnera v konverzácii, ako ho formovali a prečo sú pre neho podstatné?

– Ďalšia kapitola: Čo je ďalším krokom v jeho živote? O čo sa usiluje?

– Správa: Akú správu sa pokúša preniesť na vás?

Ako byť presvedčivý (schopnosť predať sa)

Váš úspech v osobnom aj profesnom živote závisí vo veľkej miere od schopnosti predať svoje nápady, produkty či schopnosti. Prvoradým účelom je, aby druhá osoba bola v súlade s vašim pohľadom na vec. Pamätajte, že len 10% hádok spôsobia rozdielne názory a až 90% ich vyvolá nevhodný tón hlasu.

Ako povedať nie

„Ten, kto dosiahol málo, málo aj obetoval. Kto chce dosiahnuť veľa, musí aj veľa obetovať.“ James Allen

Koľkokrát ste niekomu povedali „áno“, aj keď ste v tom „áno“ nevideli žiadnu hodnotu? Tak vidíte. Preto je dôležité pozerať sa na akt „hovorenia nie“ nasledovne: Nehovoríte „nie“ ostatným. Hovoríte „áno“ sebe a veciam, ktoré sú pre vás dôležité.

Zámerom nie robiť s rozpakmi niečo, čo robiť nechcete, najmä ak to ide proti vašim hodnotám a nepodporuje vaše ciele. Ak sa dá, snažte sa zameriavať najmä na veci, z ktorých máte radosť.

Ako vytvoriť svoju osobnú značku

Prostredníctvom toho, na čo sa denne sústredíte, rozprávate príbeh o vašom živote. Bude veľa ľudí, ktorí vás ocenia a budú mať radi, no nájdu sa aj takí, ktorí s vami stotožnení nebudú. Je to úplne prirodzené a nie je potrebné, aby ste vyhoveli každému. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je to, že ostanete autentická, budete sa zdokonaľovať vlastnou cestou a budete pokračovať v rozvíjaní svojho vlastného príbehu.

Ako vytvoriť a udržiavať kontakt s ľuďmi

„Ste priemerným obrazom piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času.“ Jim Rohn

Budovanie kontaktov nie je nič iné ako snaha nájsť inšpirujúcich ľudí s rovnakými (podobnými) hodnotami a záujmami ako sú tie vaše. Väčšina úspechov a šťastia pochádza z interakcie s ľuďmi, ktorí vás osobnostne a profesionálne zdokonalili a na ktorých ste mali podobný vplyv aj vy.

Ako dosiahnuť, aby peniaze pracovali pre vás

Zarábanie peňazí len kvôli tomu, aby ste ich mohli šetriť, je ako získavanie zručností, ktoré ich nadobudnutím prestanete používať. Neznamená to, že by ste peniaze nemali šetriť, zároveň by ste ich ale nemali LEN šetriť. Je dobré, ak sa zameriate na ďalší zdroj príjmov (ideálne pasívny) či na také investičné príležitosti, ktoré vám dajú dobrú návratnosť investícií.

Tak a to je všetko. Bola to hŕba informácií, však? Osvojenie niektorých z nich môže zabrať niekoľko hodín, iné si vyžiadajú oveľa viac času. Možno sa pýtate kde by ste mali začať. Vyberte si myšlienky, ktoré vás najviac zasiahli a skúste ich implementovať do svojho života. Stačí aj jedna, ak prinesie želaný osobnostný posun.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.