Nechcete mať v lete u vás doma horúco? Kúpou kvalitnej tieniacej techniky ho mať nebudete

0 25

V posledných rokoch nás letné horúčavy prekvapia aj mesiac pred začatím letných prázdnin. Pomaly, ale isto by sme si na takéto extrémy mali zvykať. Môžu za to najmä klimatické zmeny, ktoré žiaľ, nedokážeme zastaviť.

Vonkajšie žalúzie
Vonkajšie žalúzie

Bojíte sa extrémnych horúčav práve kvôli tomu, lebo máte v interiéri vášho domova neznesiteľný vzduch už teraz v máji? Poradíme vám, ako bojovať s letnými horúčavami. Pomôcť vám môže aj kvalitná tieniaca technika.

Vonkajšie žalúzie

Ak sa vám interiérové žalúzia už nepáčia a chcete iný typ tienenia, určite sa vám zapáči vonkajšie žalúzie. Vášmu domu dodajú špecifický dizajnový rys. Predstavujú moderný a zároveň efektívny spôsob tienenia.

Ak bývate na dome, určite vám odporúčame vyberať práve moderné vonkajšie žalúzie. Udrží optimálnu teplotu v interiéri a zároveň slnečnému žiareniu dovolí preniknúť do interiéru len v primeranom množstve.Toto kvalitné tienenie môžete ovládať manuálne alebo motoricky. Záleží aký typ si vyberiete.

Screenové rolety

Ak máte veľké francúzske okná a bojíte, že by sa vám interiér prehrieval až príliš, tak v tom prípade by ste si mali zaobstarať screenové rolety. Sú to látkové rolety určené na väčšie presklené plochy. Pôvodne sa používali hlavne na väčšie presklené plochy obchodných prevádzok, ale v súčasnosti si nájdu uplatnenie aj v rodinných domov. Tieto látkové rolety ochránia váš interiér pred horúčavami a čo je najlepšie, poskytnú vám „intímčo“. Nikto vám nebude vidieť dnu, ale v z interiéru uvidíte von.

Ak sa bojíte, že interiér vašej domácnosti sa bude podobať saune, kúpte si kvalitnú tieniacu techniku. Zo všetkých tieniacich techník vám odporúčame vonkajšie žalúzie a screenové rolety. Vyskúšať môžete aj pergoly a slnečné plachty.

Nikdy nevetrajte cez deň. Horúci vzduch nevypustíte von, ale naopak, teplý vzduch z exteriéru prenikne do interiéru. Vetrajte len skoro ráno (ideálne pred 7:00) a neskoro večer po západe slnka.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.