Trápi vás pleseň v kúpeľni? Prezradíme vám, ako jej predchádzať

0 124

Už dlho bojujete s plesňou, ale stále ste neprišli na to, čo by vám pomohlo zbaviť sa jej? Už ste takí zúfalí, že dokonca uvažujete o kompletnej rekonštrukcii kúpeľne? Ak neviete, ako predchádzať vzniku plesní, my vám to prezradíme.

Vyberte si kvalitnú škárovaciu hmotu
Vyberte si kvalitnú škárovaciu hmotu

Hydroizolácia kúpeľne

Ak práve teraz plánujete prerábať kúpeľňu a bojíte sa, že by sa vám v kúpeľni mohli objaviť plesne, kúpte si hydroizolačný materiál, ktorým izolujete komplet celú plochu kúpeľne. Hydroizoláciu kúpeľne nepodceňujte. Má svoje výhody, ktoré oceníte až po rokoch. Vaše kamarátky sa budú trápiť s čistením plesní. Vy ale nie!

Vyberte si kvalitnú škárovaciu hmotu

Okrem hydroizolácie si dávajte pozor aj pri výbere novej škárovacej hmoty. Nová škárovacia hmota musí byť nielen farebne prispôsobená obkladu a dlažbe, ale hlavne musí byť vodeodolná a musí brániť bujneniu baktérií a tým aj tvorbe plesní. Zo všetkých škárovacích hmôt vám odporúčame kvalitné cementové špárovačky. Sú vodoodpudivé, odolné voči plesniam, nepraskajú a charakterizuje ich najmä dlhodobá životnosť.

Kvalitné špárovačky vás ochránia pred plesňami

Ak si vyšpárujete priestor medzi dlaždicami a obkladačkami kvalitnými cementovými špárovačkami, poprípade epoxidovými škárovacími hmotami, máte istotu, že sa vám v kúpeľni neobjaví pleseň. Myslite na bezpečnosť vašej kúpeľne už pri rekonštrukcii a nebojte sa priplatiť si za kvalitné špárovacie hmoty. Viete od akých starostí sa odbremeníte?

Prípravky, ktoré pomáhajú

Ak sa vám v kúpeľni objavila pleseň, pravidelne vetrajte, kúpte si pohlcovač vlhkosti a umiestnite ho do kúpeľne. Ak bývate na byte, nezabúdajte púšťať ventilátor už počas kúpania/ sprchovania. Pravidelným vetraním predídete vzniku plesní.

Na plesne zaberá sóda bikarbóna, ocot, ale aj prípravky z drogérie. Musíte ich ale aplikovať pravidelne a nie raz za čas. Uvidíte, že výsledok sa dostaví, len to chce čas.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.