Onedlho budete rodiť a bojíte sa, že sa pôrod skomplikuje? Poradíme vám, ako sa na pôrod pripraviť

0 24

Každá žena sa raz túži stať matkou. Niektoré si vedia predstaviť byť matkou aj v pomerne mladom veku a niektoré uprednostnia kariéru pred založením rodiny. Ak vás v blízkej dobe čaká pôrod a je to váš prvý, prezradíme si, ako ho zvládnuť.

Pôrod
Pôrod

Myslite na to, že všetko dobre dopadne

Ak ste pravidelne chodili na poradňu a lekár vám povedal, že bábätko je v poriadku, nemáte sa čoho báť. Ťažko sa to hovorí, ak je to váš prvý pôrod. Každá prvorodička má strach o bábätko, ale ak uposlúchla rady lekárov a výsledky dopadli výborne, niet dôvod obávať sa. Treba si uvedomiť, že nálada matky sa prenáša aj na dieťatko, čiže ak budete v neustálom strese, či všetko dobre dopadne, vaše dieťa to bude vnímať. Myslite na to, že všetko dobre dopadne a ono to naozaj všetko dobre dopadne.

Pôrodný gél

Pre mamičky- prvorodičky, ale aj pre mamičky, ktoré už zažili nejeden pôrod, máme jeden skvelý tip. Ak si chcú uľahčiť samotný pôrod a zároveň nechcú ohroziť zdravie bábätka, mali by sa informovať o pôrodnom géle, ktorý už nejednej mamičke pomohol uľahčiť a skrátiť pôrod. Tento pôrodný gél vytvára kĺzavú vrstvu, ktorá zmenšuje trecie sily. Bábätko lepšie vykĺzne cez pôrodný kanál.

Tento prípravok sa nazýva Dianatal. Opäť dávame do pozornosti, tento prípravok neohrozuje bábätko. Mamičkám uľahčuje pôrod a pozitívne ovplyvňuje aj vznik popôrodných zranení.

Majte pri sebe niekoho blízkeho

Okrem partnera – otca dieťatka majte pri sebe niekoho, kto vás bude psychicky podporovať. Môže to byť mama, sestra, ale aj dobrá kamarátka. Nebuďte na to sama a keď budete niečo potrebovať, napríklad sa len vyrozprávať, poprípade poradiť, obráťte sa na blízku osobu. Nezabúdajte, že obdobie tehotenstva veľmi rýchlo utečie a práve preto si užívajte každý deň s bábätkom v brušku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.