Prečo nestačí mať doma z každého typu šperku len jeden kus?

0 39

Dámy, ktorú z vás by nepotešilo niečo zlaté? Ani nie tak zlaté tehličky, ale nejaké pekné a luxusné zlaté šperky? Áno aj tých tehličiek by nezaškodilo mať pár v domácom trezore, ale predsa len, šperky sú šperky.

Šperky
Šperky

Najskôr sa musíte rozhodnúť, či pozornosť upriamite na šaty, alebo na nejaký šperk

A keď už hovoríme o krásnych zlatých šperkoch, máte ich dosť? No dobre asi hlúpa otázka, šperkov nie je nikdy dosť. Skôr sme však mali na mysli, či máte vhodný šperk na každú príležitosť, respektíve ku každému účesu, či typu šiat.

Rozhodne by ste si totižto nemala dávať rovnaké šperky aj keď si na spoločenskú udalosť oblečiete šaty s diametrálne odlišným strihom, či zvolíte úplne iný účes. Ak už šaty vybraté máte ako ďalej postupovať, aby ste vo výsledku vyzerala bezchybne? V prvom rade sa zamerajte na celkový štýl šiat.

Sú skôr výrazne a zaujímavé alebo jednoduché, bez nejakých extravagantnejších prvkov? Ak je to prvá možnosť a teda vami vybrané šaty dokážu zaujať samé o sebe, šperky zvoľte naozaj minimalistické, aby si spolu so šatami navzájom „nekonkurovali“. V prípade, že ste pri šatách stavila na jednoduchosť, môžete zaujať nejakým výrazným šperkom, ktorý strhne pozornosť na seba a tým pádom aj na vás.

Strih šiat a váš účes musia so šperkami vytvoriť súhru

Vyššie uvedené je však len základ, ktorý hovorí o tom, ako (ne)výrazné šperky si máte vyberať. Šperky sú však rôzne a preto sa na to treba pozrieť detailnejšie. Druhú vec, ktorú majte pri výbere vhodných šperkov na zreteli, je typ, prípadne veľkosť výstrihu šiat.

Od výstrihu sa totižto odvíja to aký náhrdelník si môžete dať a či vôbec nejaký. Ideálne je ak náhrdelník kopíruje hĺbku a tvar výstrihu. Ak ale vaše šaty nemajú výstrih alebo majú takzvaný lodičkový, čiže sú vykrojené naozaj minimálne a náhrdelník by bol umiestnený na šatách, radšej sa zamerajte na iné šperky.

V takomto prípade budú vhodnejšie skôr výrazné zlaté náušnice. Nezabúdajte však potom vhodne zvoliť aj účes. Môžete mať krásne náušnice, ktoré by pútali pozornosť, ale ak ich zakryjete vlasmi, nikto si ich nevšimne.

Zdroj obrázku: Inara Prusakova / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.