Zútulnite svoj priestor závesmi na okná

0 41

V moderných interiéroch sú dôležitou súčasťou textilné dekorácie, ktoré môžeme umiestniť prakticky do každej miestnosti. Nielenže nám poskytnú dokonalé a nerušené súkromie, ale postarajú sa tiež o útulnú atmosféru bez toho, aby pútali zbytočnú pozornosť.

 

Kde potrebujete závesy

Závesy na okno majú často jednoduchý tvar a dekoračný charakter, vďaka ktorému sa hodia aj do otvorených priestorov. Umiestnenie závesov ovplyvňuje tiež svetlo v interiéri, preto by ste toto rozhodnutie nemali podceňovať. Pokiaľ neplnia závesy svoj účel, tak pre vás budú ako dekoračný prvok úplne zbytočné, najmä ak máte veľké okná.

Výber vhodnej farby

Textilné dekorácie majú často ozdobné prvky alebo riasenie, pričom sa nemusíte obmedzovať výberom farieb. Do minimalistického priestoru sa vám hodia neutrálne farby, ako je béžová alebo odtiene krémovej. Ak si však trúfate na niečo výraznejšie, tak sa nebojte zvoliť hotové závesy napríklad v tmavomodrej alebo striebornej farbe.

Závesy sú nepriehľadnou dekoráciou, ktorá nás ochráni pred otravným svetlom alebo inými vplyvmi z vonkajšieho prostredia. Dokážu tiež zatemniť celý priestor a vytvoriť väčšie súkromie. Ak hľadáte vhodné závesy, tak sa rozhodnite podľa schopnosti tienenia a zvolenej látky.

Materiál nevyberáme len podľa jeho praktickej stránky, ale najmä z estetického hľadiska. Závesy by mali pôsobiť luxusným a honosným dojmom, vhodný je napríklad hodváb alebo syntetické materiály. Nemusíte sa vyhýbať ani bavlne, ktorá vynikne aj v detskej izbe. Samotný materiál ovplyvňuje priepustnosť svetla.

Textilné dekorácie dodajú miestnosti pocit domova a môžu tak vytvoriť príjemnú kombináciu materiálov a farieb, pričom sa nemusíte obávať ani vzorov. Závesy vyberajte podľa miestnosti, kde ich chcete umiestniť, a tiež podľa typu vašich okien.

Zdroj obrázku: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.