Prekvapivé zistenia o sexe

0 33

Sex hrá v histórii ľudstva nezastupiteľnú úlohu. Zaisťuje pretrvanie ľudského rodu na Zemi a boli časy, kedy sa práve sexom manifestovalo za krajšie zajtrajšky. My sme pre vás našli zopár zaujímavostí z tajomnej 13.komnaty, o ktorých ste možno nič netušili. Alebo áno? Tak si prečítajte náš článok a trebárs aj porovnajte svoje skúsenosti s našimi zisteniami.

Prekvapivé zistenia o sexe
Prekvapivé zistenia o sexe

Nadržanosť ako choroba?

Sexu chtivé ženy boli ešte v 19.storočí považované za bláznivé. Istý lekár menom George Taylor nazval tento žiadostivý stav hystériu, mentálnou poruchou, ktorá zahŕňala symptómy ako nadmerný vaginálny výtok a erotické fantázie. Aké prekvapenie, že sexuálna žiadostivosť sa dala úspešne liečiť akurát „panvovou masážou“…

Misionárom proti bolestiam chrbtice

Bolesti chrbtice sú novou civilizačnou chorobou ľudstva, ktorá ovplyvňuje každodenný život čoraz väčšieho množstva ľudí. Ak vás bolí chrbát a zároveň máte chuť na milostné hry, ideálnou polohou pre vás je poloha misionára s oporou chrbta v podobe vankúša – aspoň to tvrdí štúdia univerzity vo Waterloo. Odporúča sa aj poloha „na psíka“ alebo „lyžičky“.

Jablko ako afrodiziakum?

Podľa istej talianskej štúdie je to tak. Vedci zistili, že skúmaná vzorka žien, ktoré konzumovali zvýšené množstvo jabĺk, zaznamenala zároveň nárast sexuálnych funkcií. Túto skutočnosť by mal spôsobovať aktívny polyfenol floridzin imitujúci ženský pohlavný hormón estradiol.

Sex zlepšuje pamäť u žien

Vedecký svet skúma naozaj všeličo, dokonca aj to akým spôsobom a či vôbec môže sex zlepšiť pamäťové schopnosti. Údajne áno, častý sex zlepšuje schopnosť žien pamätať si slová a frázy. Deje sa to vďaka zvýšenému prietoku krvi do hipokampálnej oblasti mozgu. Rovnaký efekt sa dá dosiahnuť prakticky akoukoľvek aeróbnou aktivitou, sex ale jazdou na bicykli nenahradíte.

Zdroj: http://www.medicaldaily.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.