Pripravte sa na sychravejšie počasie v predstihu

0 25

Aj keď sa leto ešte len prehuplo do druhej polovice, obchodné domy už v predajniach ponúkajú oblečenie a obuv na tohtoročnú jeseň. Pripravte sa aj vy na sychravejšie počasie v predstihu. Nikdy neviete, možno budete mať problém zohnať čižmy nad kolená, ak sa vám tie, ktoré ste minulý rok nosili takmer dennodenne, úplne zničili.

Obuv

Čo sa týka obuvi, sústreďujte sa najmä na nízke čižmy, ktoré na jeseň zúžitkujete najviac. Potom si môžete obzerať poltopánky na nízkom, ale aj vyššom opätku. Všímajte si kvalitu šitia a kvalitu podrážky, pretože práve podľa toho zistíte, či je obuv kvalitná, alebo nie. Ak nájdete pekné snehule, rozhodne ich kúpu neodkladajte na neskôr. Prekvapujúco v slovenských obuviach je núdza o snehule a ak máte moc malú, alebo naopak moc veľkú nohu, budete mať o to väčší problém nájsť veľkosťou vyhovujúce snehule.

Kabáty a šatky/ šály

Sychravejšie počasie nás automaticky núti zo skríň vytiahnuť dlhé kabáty a hrubé šály, poprípade šatky. Túto jeseň bude v móde olivovo zelená, horčicová, petrolejová, bordová, ale aj námornícko modrá farba. Ak nemáte žiaden súci kabát, zájdite si nejaký obzrieť. Určite si ale nezabúdajte chrániť krk. Jeseň je typická daždivým počasím, ktoré je sprevádzané silným vetrom.

Šatám sa nevyhýbajte

Do jesenného šatníka môžete bezpochyby zahrnúť aj šaty. Na holé nohy však môžete zabudnúť. Hrubé pančuchy, ktoré keď zladíte s kabelkou a samotnými šatami, vám vytvoria dokonalý outfit, v ktorom v spoločnosti určite zažiarite.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.