Užitočné rady, ako žiť šťastnejší, spokojnejší život

0 26

Byť v živote zdravý a spokojný – po tom túži každý jeden z nás, a to bez výnimky. V živote sa však stretávame so situáciami, kedy nedúfame, že bude všetko opäť dobré. Upadáme do depresií, cítime sa osamotení, pritom si vôbec neuvedomujeme, že máme okolo seba rodinu, ktorá nás podrží.

Šťastnejší, spokojnejší život
Šťastnejší, spokojnejší život

Ak chcete žiť šťastnejší a spokojnejší život, držte sa týchto rád.

Neriešte to, či vás majú ľudia radi

Aj vy riešite to, čo si o vás myslí vaše okolie? Skúste to vôbec neriešiť. Cudzí ľudia, s ktorými sa stýkate len minimálne, vás vôbec nemusia zaujímať. Vôbec neriešte komentáre typu: „Ty máš ale zvláštne návyky.“ Ty si ale taký neporiadny, že si ani nevieš umyť tak krásnu terasovú dlažbu.“ Ak prestanete riešiť takéto komentáre, budete sa cítiť lepšie. Veď predsa nemôžete docieliť to, že vás bude mať každý rád!

Nemyslite na to, čo nemôžete ovplyvniť

Pre svojich blízkych a rodinu sa budete snažiť spraviť všetko. Nie vždy sa ale požadovaný výsledok dostaví. Nevyčítajte si, že ste neurobili to, čo sa od vás vyžadovalo. Snažili ste sa, ale nebolo vo vašich silách, aby ste daný stav zvrátili.

Dajme si príklad: Vaši známi vás poprosili, aby ste im pomohli odviezť materiál potrebný na prerábanie kúpeľne. Vám však do toho niečo prišlo (zdravotné komplikácie člena rodiny napríklad) a museli ste ich odmietnuť. Ak im to slušne vysvetlíte, rozhodne sa nemajú na čo hnevať a pochopia to. Vás však potom nemusí trápiť, že ste im nepomohli. Chceli ste, ale okolnosti vám to nedovolili.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.