3 tipy na výborné letné osvieženie

0 37

Leto si žiada poriadne osvieženie, no nie? Tieto malé „zákusky“, ktoré sme pre vás pripravili, si môžete dopriať hocikedy behom dňa bez toho, aby ste sa museli strachovať o svoju postavu. Poďme si ich pripraviť!

Melónové osvieženie

V lete sú melóny skvelou možnosťou ako uhasiť smäd a zároveň si zdravo zamaškrtiť. Toto leto to skúste inak a červený melón si pripravte podľa tohto jednoduchého návodu: Vydlabte polovicu melóna (ale pokojne aj celý) a rozmixujte ho spolu s kockami ľadu. Môžete pridať aj nejaké to sladidlo, med alebo stéviu, podľa chuti. Nič viac nepotrebujete k tomu, aby ste si pripravili takýto skvelý letný chladivý nápoj!

Melónové osvieženie
Melónové osvieženie

Ovocná salsa so škoricovými chipsami

Ďalší skvelý a osviežujúci letný snack! Naviac zdravy! Takže: na drobnučké kúsky pokrájajte jahody, kiwi a jablká, množstvá samozrejme podľa chuti. Zmes dochuťte šťavou z citróna (nedovolí jablká sčernieť) a môžete, no nemusíte, dosladiť stéviou alebo medom. Poriadne premiešajte a nechajte odpočinúť.

Ďalej: vezmite dve tortilové placky a rozkrájajte ich na približne rovnaké trojuholníčky. Nechajte rozpustiť dve až tri lyžičky kokosového oleja a placky ním potrite. Vrch posypte troškou cukru a škoricou a dajte zapiecť do rúry na 180 °C pod dobu 10minút. Po vybratí môžete spolu s ovocnou salsou konzumovať ešte za horúca! Neuveriteľne svieža záležitosť!

Ovocná salsa so škoricovými chipsami
Ovocná salsa so škoricovými chipsami

Mrazené banány v čokoláde

A na záver niečo kalorickejšie. Ale keď to tak výborné chutí! V miske si rozpustite kúsky kvalitnej tmavej čokolády, ktorú zmiešate s kokosovým olejom. Obsah misky poriadne premiešajte, aby vám vznikla krémová hustá čokoládová hmota. Pripravené banány ošúpte, rozrežte na polovicu, napichnite na špáradlá a polejte čokoládovou hmotou. Banány v čokoláde položte na tanier a dajte do mrazničky na 2 až 3 hodiny. Pred tým ich ešte môžete ozdobiť farebnou posýpkou, no aj bez nej budú mňamkové!

Mrazené banány v čokoláde
Mrazené banány v čokoláde
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.