Stretávate sa vo svojom okolí s negatívnymi ľuďmi? Poradíme vám, ako s nimi vychádzať

0 15

Aj vy máte vo svojom okolí negatívnych ľudí, ktorí chodia večne odutí, frflú na všetko a nevedia si užívať život? Negatívnych ľudí každý z vás aspoň raz za život stretol. Nie každý je optimista, ktorý aj v nie príliš dobrých veciach vidí pozitíva. Viete ale ako s týmito osobami vychádzať? Poradíme si.

Za každú cenu sa správajte slušne

Na takýchto ľudí reaguje vždy s maximálnym pokojom, pretože naozaj stačí malý impulz a negativizmus daná osoba namieri priamo na vás. Za každú cenu sa správajte slušne. Ak vás daná osoba svojimi rečami vyslovene otravuje, dajte jej najavo, že vám to vadí. Samozrejme, nedávajte to najavo príliš agresívne.

Vždy si rozmyslite, čo poviete

Reagujte vždy premyslite, lebo sa ľahko môže stať, že sa prerieknete a komunikačný partner vás vyslovene vyprovokuje. Nadýchnite sa, narátajte do tri a až potom povedzte svoj názor. Uvidíte, takýto prístup bude najsprávnejší a vy tak nebudete mať výčitky svedomia.

Sústreďujte sa najmä na riešenie situácie/ problému a nielen na problémy

Snažte sa hľadať riešenie na danú situáciu. Nielenže odpútate pozornosť negatívnych ľudí na riešenie situácie, pocítite úľavu a napätie z vás razom opadne. Negatívne vety nezvládne dlho počúvať ani ten najväčší flegmatik.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.