TOP filmy o ženách pre ženy

0 57

Je pred vami upršaný víkend a vy neviete čo s ním? Veď to je ideálny čas na malé zvoľnenie tempa a kúsok kultúry! Napríklad tej filmovej. Inšpirujte sa trebárs našimi kinematografickými tipmi.

Filmy o ženách
Filmy o ženách

La Vie en Rose

Citlivá biografia francúzskej divy Edith Piaf, ktorá viedla dlhý boj o právo žiť, tvoriť a milovať. Dejová línia filmu je skvele podfarbená vernou atmosférou Paríža z čias, kedy sa v ňom pohybovala aj táto legendárna šansoniérka. Ak s metropolou francúzska nie ste oboznámení, môže vám pripadať sladká a romantická. V skutočnosti Paríž bol a možno aj je divoký, absurdný, no predsa len okúzľujúci.

Úsmev Mony Lisy

Ako má vyzerať život ženy? Má vôbec niekto právo ženám určovať ako majú žiť? Tento do istej miery filozoficky založený snímok hovorí o hodnote dôstojnosti, odvahy a pevnosti presvedčenia navzdory tlaku okolia a zažitých dogiem. Ten najdôležitejší odkaz ale tkvie v tom, že ukazuje aké dôležité je premýšľať sama o sebe. Úsmev Mony Lisy zďaleka nie je len výkrikom ohrdnutých feministiek, ale dielom s univerzálne platným odkazom.

Million Dollar Baby

Tento film vám nekompromisne naservíruje závažnosť a krutosť životných situácií tak, ako to v skutočnosti býva. S výzvami totiž dokážu bojovať len rozhodné a zarputilé povahy. Pritom úspech vám nič nezaručí. Ste odhodlané riskovať pre sen, ktorý nevidí nikto okrem vás? Tak to ste ako Maggie Fitzgerald (v podarní Hilary Swank), ktorá chce jediné – aby jej niekto konečne začal veriť. Frankie Dunnovi (Clint Eastwood) to chvíľu trvá, no Maggie ho svojou húževnatosťou presvedčí. Šťastný koniec ale nečakajte.

Amélia z Montmartru

Film v sebe spája prvky komédie, drámy aj romantiky. Rozpráva príbeh mladej ženy so živou predstavivosťou, ktorá však žije osamelo, v akejsi bubline, sama pre seba. Až do chvíle, než vo svojom byte objaví krabičku s pamiatkami na detstvo niekdajšieho nájomníka. Rozhodne sa „poklad“ vrátiť tomu, komu patrí. Tento malý akt láskavosti však spustí lavínu udalostí a Amélia zistí, že môže pozitívne meniť svet okolo seba. Ak hľadáte liek na zlú náladu, práve ste ho našli.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.