Cestovateľské pikošky – III.časť

0 27

Aj vás baví čítať cestovateľské pikošky tak ako nás? Dúfame, že áno. V tretej časti tohto seriálu sa pozrieme na skutočne netradičné a exotické miesta. Dozviete sa aj to, prečo sú obyvatelia Nauru najobéznejší na svete.

Cestovateľské pikošky
Cestovateľské pikošky

Na Haiti sa pod stromom neschováte

Haiti leží v Karibskej oblasti a v najteplejšom období sa tu teploty blížia k 40 °C. Ak by ste hľadali úkryt pred pálivým slnkom pod nejakým z tunajších stromov, pravdepodobne by ste nepochodili. Tie sa na Haiti, vďaka masívnemu odlesňovaniu, prakticky nenachádzajú.

Môžu si ľudia v Papui-Novej Guinei rozumieť?

Táto krajina ležiaca v Oceánii by sa pokojne dala považovať za moderný Babylon. Pretože kultúrne tak diverzifikované miesto na Zemi len ťažko nájdete. Necelých 5 miliónov obyvateľov hovorí až 820 jazykmi a nárečiami!

Kde leží Príjemný ostrov?

Pod týmto názvom je známa ostrovná republika Nauru. Ostrov, ktorý bol súčasťou britských koloniálnych území, dnes obýva niečo viac ako 13 000 obyvateľov, z ktorých však až 95% trpí obezitou. Aj keď trpí ako trpí. Za tučnotu obyvateľstva údajne môže pohodlný spôsob života a importované jedlo zo Západu.

Prosto Havaj

Ani Havajčania si život nesťažujú, keď nemusia. Ich abeceda pozostáva len z 13 písmen. Pohoda.

American way

Ak by ste chceli krížom (ale nie krážom) precestovať Severnú a Južnú Ameriku, najjednoduchšie by to bolo asi po Panamerickej diaľnici. Meria bezmála 5000kilometrov a spája mestá Prudhoe Bay na Aljaške a Ushuaia v Argentíne.

V čom je Andorra topka?

Andorra je dôkazom, že aj malý pyrenejský štátik môže vynikať nad veľkými. Jeho hlavné mesto s rovnomenným názvom (môžete ho nájsť aj ako Andorra la Vella) je totiž s nadmorskou výškou 1023 m n.m. najvyššie položeným hlavným mestom Európy!

Fínsko – krajina tisícich…

Doplnenie tejto hádanky je celkom jednoduché. Alebo nie je? O Fínsku sa traduje, že je krajinou tisícich jazier. Pri tomto však trochu zaniká fakt, že jeho súčasťou je aj takmer 180 000 ostrovov. Viac ich nemá žiadna iná krajina na svete.

Cestovateľské pikošky – I.časť

Cestovateľské pikošky – II.časť

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.