Víkend na horách – relax v pravom slova zmysle

0 6

Tohtoročné leto sa nemôže pochváliť vysokými teplotami. Mnohí z vás, ktorí sa tento rok rozhodli absolvovať dovolenku skôr doma, ako pri mori, hľadajú útočisko skôr v horách – na horských chatách. Ak vás láka chatárčenie, vyhliadnite si chatu čím skôr, pretože termíny sa neuveriteľne rýchlo plnia.

Víkend na horách
Víkend na horách

Varenie kotlíkového guľášu

Ak si prepožičiate kotlík, poprípade majiteľ chaty sám jeden vlastní, máte možnosť si spraviť guľáš alebo aj kapustnicu. Nesmiete však zabúdať, že všetky ingrediencie vrátane korenín si budete musieť doniesť a dať do chladničky, preto si zistite, či v danej chate, ktorú ste si vybrali, je aj plne funkčná chladnička.

Všetko z dreva

Už pri vstupe do priestorov chaty vás omámi krásna vôňa dreva. Na stenách sa môže vynímať drevený obklad, ale pri pohľade do kuchynky vám môže padnúť sánka. Na slovenských chatách sú prekvapivo kuchyne vo veľmi dobrom stave, čo sa o kúpeľniach povedať vôbec nedá. To vás však ale nemusí trápiť. Prišli ste sem za oddychom.

Zabezpečte chatu, keď sa od nej vzďaľujete

V horských oblastiach máte možnosť zájsť na výlety do okolia. Pokojne podniknite aj celodenné turistiky, ale pozor, chatu dôkladne zabezpečte. Nenechávajte žiadne otvorené ohnisko, dvere dôkladne zamknite, okná pozatvárajte. Chaty v horách sú poväčšine postavené z dreva a aj malá iskrička môže spôsobiť katastrofu. Nádherný tatranský profil na stenách by bol to posledné, čo by vás trápilo, keby začala chata horieť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.