Záleží vám na kvalite svojich hodiniek?

0 12

Dokonalý outfit, to nie je len oblečenie, či ladiace topánky, ale aj rôzne doplnky v podobe šperkov alebo aj hodiniek. Aj tá najmenšia drobnosť totižto dokáže pokaziť celkový dojem z outfitu alebo naopak, posunúť ho na inú úroveň.

Hodinky
Hodinky

Sú hodinky pre vás len ďalším šperkom na bežné nosenie?

To platí aj pri spomínaných hodinkách. Dámy, ktoré nosia hodinky, by sa dali rozdeliť na dve skupiny. Prvá si podobne ako pri šperkoch Oliver Weber alebo iných značiek zakladá hlavne na vzhľade hodiniek a nie na ich funkčnosti, takže u nich nájdete množstvo lacnejších kúskov ku každému druhu outfitu.

Ako to s takýmito lacnými hodinkami býva, ich presnosť kolíše, použité materiály moc toho nevydržia a už pri ich výrobe sa myslelo nato, že budú brané takmer výlučne ako módny doplnok a nie ako praktická vec. Tak isto sa nečaká, že vám budú slúžiť dlhé roky.

Alebo očakávate, že vaše hodinky vydržia dlhé roky?

Druhá skupina žien si viac zakladá na kvalite a funkčnosti svojich hodiniek a tak možno majú len jedny, ale určite budú od švajčiarskej, či inej špičkovej značky. Od takýchto hodiniek sa dá očakávať veľká presnosť bez toho, aby ste ich každú chvíľu nastavovala a zároveň použité materiály znesú aj nešetrnejšie zaobchádzanie.

Napríklad zafírové sklíčko na hodinkách je minimálne pri bežnom nosení nepoškriabateľné. Nemusíte sa tým pádom hneď zľaknúť, keď s nimi omylom buchnete alebo o niečo zavadíte. Samozrejme aj takéto sklíčko sa dá rozbiť, ale neúmyselne by ste to urobila len veľmi ťažko.

O dobré hodinky sa však treba aj dobre starať. Minimálne ich neskladovať len tak pohodené niekde v domácnosti, ale odkladať si ich do praktickej krabičky na hodinky. Tá zabráni, že na ne bude sadať prach a nebudete ich musieť tak často čistiť, aby vyzerali ako nové. Predsa len hlavne pri hodinkách s kovovým článkovým remienkom sa vie prach usadiť v rôznych záhyboch a zle prístupných miestach, čo rozhodne pokazí dojem z vašich drahých hodiniek.

Zdroj obrázka: Viktoria Minkova / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.