3 recepty na smoothies, ktoré naštartujú váš organizmus

0 30

Smoothies patria k trendovým zdrojom výživy. V jednom pohári tejto „bomby“ sa skrýva množstvo vlákniny, vitamínov, antioxidantov a rôznych prvkov, ktoré sú pre ľudský organizmus viac ako dôležité. Smoothie je pecka – či už zeleninové, ovocné alebo zeleninovo-ovocné. Otázka ale je čo a v akom pomere doň namixovať. My vám ponúkame odpoveď v podobe 3 receptov na perfektné smoothies, ktoré navyše pomáhajú redukovať tuk.

Smoothie na podporu chudnutia

Základ pitného režimu by mala tvoriť voda. Tá slúži ako základ aj do nášho prvého receptu. Zaplňte ňou necelú polovicu pohára, pridajte za hrsť kelových lístkov, pol šálky ananásu nakrájaného na kúsky (môže byť chladený), pol šálky čučoriedok, 2-3lyžice gréckeho jogurtu a 1polievkovú lyžicu mandľového masla. Peknú mozaiku, ktorá vám v pohári vznikne, však treba poriadne rozmixovať.

Smoothie
Smoothie

Smoothie podporujúce metabolizmus

Keď vás počas dňa chytí nečakaná únava, majte po ruke toto smoothie, ktoré opäť naštartuje vaše telo. Pripravíte ho nasledovne. Do pohára nalejte ¾ šálky ľadového zeleného čaju, pridajte šálku mrazených jahôd, štvrť šálky fazuliek cannellini prípadne cíceru, ¼ šálky ružičiek brokolice a navrch nasaďte bielu čiapočku gréckeho jogurtu. To ale nie je všetko! Pridajte ešte zopár mandlí, za lyžicu ľanových semienok a štvrť lyžičky škorice. Opäť všetko poriadne rozmixujte a môžete okamžite konzumovať. Toto smoothie vás naštartujte aj zasýti.

Smoothie
Smoothie

Smoothie podporujúce čistiaci proces tela

Prirodzenú očistnú schopnosť tela môžete podporiť pomocou smoothie, ktorého základ tvorí jedna šálka kokosovej vody. Ďalej budete potrebovať pol šálky ovocia papája a rovnaké množstvo ananásu nakrájaného na kocky. Pridajte tiež jeden mrazený banán, polku neošúpanej uhorky, dve šálky špenátových lístkov, 4kocky ľadu a rozmixujte. Banán s kokosovou vodou pomôžu vyplaviť prebytočnú soľ, papája zase napomôže tráveniu. Dobrú chuť a veľa zdravia!

Smoothie
Smoothie
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.